Poland

Krystyna Pawłowicz - wystąpienie z 22 października 2013 r.

pokaż komentarz

@yebiedienko: Nie idziemy w zaparte my pisiory, popieramy stary pomysł PO, żeby w końcu wprowadzić głosowanie korespondencyjne.
Teraz całkiem serio Fanatycy PO, popierali wybory korespondencyjne, teraz już nie?
Dlaczego? Kidawa nisko w sondażach?
A teraz nie kłócąc się i nie polemizując, to OBIE strony mają trochę racji odnośnie wyborów, gdyż zarówno przeprowadzenie ich zwiększy zachorowalność na SARS-COV2, jak i nieprzeprowadzenie ich spowoduje mały chaos od strony władzy wykonawczej. Co wybrać ?
Jeśli chodzi o Stan nadzwyczajny , to rzeczywiście można by polemizować czy nie wprowadzić stanu wyjątkowego, przy czym stan epidemii, jest w tej chwili adekwatny do sytuacji. Co nie znaczy, że stan epidemii nie spowoduje ruchów społecznych.

A to że Konstytucja nie przewidziała takiej sytuacji, to podziękujcie tym którzy za wszelką cenę bronią Ustawy zasadniczej sprzed ery Internetu.

Tak swoją drogą, gdyby politycy mieli dobrą wolę, to po prostu uchwaliliby zgodnie prawo, dzięki któremu można by przesunąć wybory np o miesiąc.


Jeszcze do wszystkich krzyczących "KONSTYTUCJA !" , popatrzcie teraz jak ona jest niedoskonała w kwestii wyborów. Tak na prawdę to zaprzecza ona demokracji. Dlaczego? Weźmy przykład kandydat partii rządzącej przegrywa w sondażach. Partia rządząca wprowadza stan klęski żywiołowej pod pretekstem "suszy, powodzi, wichury, zarazy, itd..."
W drugą stronę może być tak, że mimo ewidentnej potrzeby wprowadzenia stanu wyjątkowego nie wprowadzi go, gdyż ich kandydat wygrywa w sondażach.

A ty na miejscu lidera partii rządzącej co byś w obecnej chwili zrobił w tak patowej sytuacji?

Football news:

Rashford on the death of George Floyd: black Lives matter. We are important
Messi will not leave Barcelona for free in the summer. This clause in the contract is no longer valid
Manchester United have extended ighalo's loan until January 31, 2021
PSG can buy Milinkovic-Savic and Marusic from Lazio for 80 million euros
Niang is Interesting for Tottenham, but the move to Marseille is more real
Coutinho's agent: Philippe has a desire to return to the Premier League, but there have also been conversations with Bayern about next season
Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas