Poland

Koronawirus z Chin. Szczepionka możliwa już za trzy miesiące

pokaż komentarz

@flajn: No nie powiedziałbym. Szczepionka możliwa za 3 miesiące - do testów, a wirus rozprzestrzenia się dość szybko. Biorąc pod uwagę fakt, że już w USA jest pół szpitala zamkniętego i jak szybko wirus się rozprzestrzenia to ofiar może trochę być. Nawet jeśli uwinęliby się do czerwca ze szczepionką to jeszcze dodaj do tego produkcję i dystrybucję do chorych. A ich liczba jest już duża. Musimy czekać na rozwój sytuacji, aby ocenić czy jest się czym przejmować. Nie ma co wyciągać wniosków z tytułu wykopaliska na wykopie.

Błędem było na pewno to, że dopuszczono na tak szybką ekspansję wirusa, który dotarł już do Wietnamu, Singapuru, Tajlandii, USA, Japonii, Białorusi i innych.. Bilans ofiar coraz szybciej rośnie. Okres do pierwszych objawów to 2 tygodnie, a w między czasie hulaj dusza piekła nie ma - wszyscy, którzy mieli kontakt przez te 1.5 tygodnia z chorym mogą być już zarażeni. A im więcej chorych, tym szybciej będzie się to rozprzestrzeniać.

Oficjalny Bilans w samych chinach to już 27 ofiar, ~1000 zarażonych.. A jak wiemy z doniesień - coś z oficjalnymi informacjami od chińskiego rządu nie gra.

W dodatku chciałbym zauważyć, że takie same komentarze były minuty po zestrzeleniu ukraińskiego samolotu przez iran.