Poland

Koronawirus i zakaz wstępu do lasu? To ekperyment więzienny Zimbardo

pokaż komentarz

@Mortas: I teraz pytanie - czy jesteś pewien że dzięki zakazowi wstępu do lasu wszyscy oni (co do jednego w skali całej Polski) pozostali w domach i cały weekend nigdzie nie wyjdą?

Bo jeśli chociaż ich mała cześć (a ja podejrzewam że bardzo duża), pójdzie jednak na spacer, ale w związku z zakazem wstępu do lasu wybiorą inne, jeszcze legalne miejsce do spacerów, to decyzja ta ma skutek odwrotny od deklarowanego.


Bo zwiększyła zagęszczenie ludzi w miastach, na ulicach (bo w parkach już nie wolno chodzić), gdzie np. w odróżnieniu od lasu często nie ma fizycznych możliwości mijania się z zachowaniem odstępu.

Zmniejszenie ilości miejsc dozwolonych do poruszania się, nie zmniejszy ilości poruszających się, natomiast zwiększy ich zagęszczenie.


Jest to decyzja tak samo głupia jak powszechne i oczywiście też motywowane "walką z wirusem" decyzje o ograniczeniu kursów autobusów w miastach.

Życzeniowe myślenie jest takie że im mniej autobusów, tym mniej pasażerów. Podobnie jak tu że im mniej miejsc na spacer, tym mniej spacerujących. Natomiast rzeczywistość jest odwrotna - im mniej autobusów tym większy tłok w autobusie, a im mniej miejsc do poruszania się tym większy tłok w miejscach legalnych.

Football news:

Ex-Guardiola assistant: Messi will be able to play in midfield like Xavi in a few years
Kante resumed individual training at the Chelsea base
Benjamin Mendy: Me and de Bruyne will compete for assists when I get back to my best form
The Austrian LASK was stripped of 6 points for starting contact training ahead of time
The Premier League returns on June 17! This is a compromise: the League wanted to return earlier, the clubs-even later
Delaney on Sancho: he has everything to go for the top 5 best players in the world
Bent on Grealish: Jack should be worth 80 million pounds, given The amount of Maguire's transfer