Poland

Kolos na glinianej... pralce. Nowy Jork nie ma gdzie zrobić prania

pokaż komentarz

@Niekolega: Historia jest długa i ciekawa. Kiedy ludzi nie było stać na pralkę, albo były to jakieś stare "franie" lub pranie ręczne (czyli dość angażujące) jak grzyby wyrosły pralnie na mieście. A że dużo ludzi korzystało, przybywało ich jeszcze więcej, bo dla mafii było to idealne źródło prania pieniędzy (tak, dokładnie od tego pochodzi pojecie prania pieniędzy). Pralnie więc rosły jak grzyby na deszczu, więc zasadniczo starczało ich dla wszystkich w mieście i skorzystać mógł każdy.

Potem doszły problemy z odszkodowaniami. Ja wiem że wielu ludziom imponuje to, że USA mogą się pozywać o wszystko, ale prowadzi to do takich absurdów jak brak pralki w mieszkaniach. Dlaczego? Kiedy już ludzi byli dość majętni i sprzęt AGD stawał się coraz bardziej dostępny, pojawiali się chętni na zakup. Ale że to nie były nowoczesne dzisiejsze pralki, to często wylewały. A jak wylewały, to się chciało odszkodowanie za zalanie. Że wylewały często, ubezpieczenie tego było drogie, więc wychodziło, że lepiej już iść do pralni miejskiej.

Do tego właściciele kamienic zakazywali, bo łatwo mogli się stać stroną w sporze, na zasadzie sąsiad zalał sąsiada, ale to właściciel miał zabezpieczyć budynek i instalacje i tym podobne co kreatywny prawnik mógł wymyślić. Albo mogli się ubezpieczyć, ale to było drogie, więc po prostu zakazywali posiadania pralki. Co bardziej łaskawi organizowali takie pralnie w piwnicach, bo z piwnicy najwyżej zalejesz szczury, ale te do sądu nie pójdą. Podnosiło to też standard, a więc opłaty za najem.

Koniec końców, to wszystko sprawiło, że pranie "na mieście" dla mieszczuchów w USA stało się oczywiste jak oddychanie.

Football news:

Maradona extended his contract with Himnasia until the end of 2021
Berbatov about Manchester United in the top 4: Very big chances. Three points to Chelsea is nothing
We will perform the operation on Monday – the game is on the weekend. Burgos quit football for a rock band, became a top coach at Atletico, and now he's leaving
UEFA suspended Trabzonspor from European competitions for a year due to problems with the FFP
There's one coronavirus case in Tottenham. The Premier League conducted 1,197 tests on June 1-2
Juventus vs Atletico Madrid. Watch a great match of the Champions League of the 2019/20 season
Chelsea Vs West Ham. Watch the beautiful match of round 14 of the 2019/20 Premier League season