Poland

Kivi o kulturze technicznej obsługi samochodów w Polsce

Z EGR są plusy dodatnie, są plusy ujemne.
Auta które zjeżdżają do Polski, mają spore przebiegi. Diesel przy przebiegu 200k-300k km ma już zdrowo zawalony dolot nagarem, właśnie przez EGR. Nie mówię że nie jest on potrzebny (mniejsza właśnie ilość NOx'ów w spalinach).
Tylko że jeśli ktoś nie miał nigdy czyszczonego dolotu, a ma spory przebieg, to podejrzewam że więcej szkodzi środowisku, niż gdyby ten EGR miał zaślepiony, a dolot czysty.
Zawalony dolot, to mało czystego powietrza do silnika. Mało powietrza = mniej sprawne spalanie. Mniej sprawne spalanie to wiadomo - większe spalanie paliwa i więcej syfu ze spalin, koło się zamyka.

Świat motoryzacji nie jest wcale taki ekologiczny, jak to podają producenci. A oni sami nie powiedzą ci "demontaż dolotu i kompleksowe czyszczenie co 100k km", więc jeździsz takim smrodzącym trupem.

źródło: i.imged.pl

Football news:

Premier League clubs will no longer be able to sign players under 18 due to Brexit
Pirlo about 3:0 with Dynamo Kiev: I'm happy. Juve must always play to win
Giroud on possible departure from Chelsea: Let me enjoy the win, I scored 4 goals. Then let's see
CSKA's last home game in the Europa League. Finally win?
Casillas-Ronaldo: just 750 goals? You can do better 😏
PSG President on 3:1 with Manchester United: We are fighting for the Champions League and always show ourselves in important moments
Lazio pulled out a draw with Borussia thanks to a controversial penalty: Schulz crashed into Milinkovic-Savic, the Serb dived beautifully