Poland

Kinga Duda jest za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego

 •  

  pokaż komentarz

  @cohontes: A ja myślę, że tak nie będzie. Jest jasne, kto złamał kompromis i w jakich okolicznościach i właśnie teraz jest moment na to, żeby pociągnąć w drugą stronę. Wtedy też co innego będzie się wydawało kompromisowe. Może na przykład to, co na większości półkuli północnej?

  Zresztą choćby ktoś chciał, to nie zmusi kobiet do protestowania za status quo ante, to tak nie działa. W każdym proteście rzucają się w oczy postawy radykalne i nie ma na to mocnych.

  Tzw. "kompromisu" już nie ma, nawet jeśli jeszcze będzie go widać przez jakiś czas w badaniach opinii. Próba implantacji "kompromisu prim" przez Gowina i pannę Duda też się prawie na pewno nie uda, tzn. być może to zrobią, ale nic nie będzie już tak samo jak było w tym temacie. Młodzi mają tu poglądy liberalne i państwo bez przepoczwarzenia się w Koreę Północną gdzie nie ma Netflixa nie może tego zmienić. Młodych jest mniej, i owszem, ale determinacja jest duża, bo usunięcie przesłanki z choroby płodu to dla kobiet wejście w ich poczucie osobistego bezpieczeństwa - stawka to to jak będzie wyglądać ich życie, bo bez zaufania badań prenatalnych i dopuszczonej aborcji może się odmienić bez ich kontroli z dnia na dzień.

 • Football news:

  Giroud on possible departure from Chelsea: Let me enjoy the win, I scored 4 goals. Then let's see
  CSKA's last home game in the Europa League. Finally win?
  Casillas-Ronaldo: just 750 goals? You can do better 😏
  PSG President on 3:1 with Manchester United: We are fighting for the Champions League and always show ourselves in important moments
  Lazio pulled out a draw with Borussia thanks to a controversial penalty: Schulz crashed into Milinkovic-Savic, the Serb dived beautifully
  Jose Mourinho: Tottenham are one of the most important horses in the Europa League, we are in the race
  Cherevchenko is the best RPL coach in November. He was ahead of Semak and Tedesco