Poland

Kierowca - egoista. Zablokował wjazd do przychodni weterynaryjnej.

pokaż komentarz

@tomszczyk: Jeszcze można zrobić Strefę Ruchu. Jest to droga wewnętrzna, na której obowiązują wszelkie przepisy PoRD, a policja może (a nawet musi) interweniować.

Zgodnie z prawem zarządca drogi, czyli spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa albo właściciel prywatnego terenu mają prawo wyznaczyć na należącej do nich drodze strefę ruchu. Jest to bardzo korzystne dla wszystkich użytkowników takiej drogi.

Z jednej strony strefa ruchu sprawia, że korzystający z takiej drogi kierowcy nie pozostaną bezkarni w przypadku spowodowania kolizji, uszkodzenia innego pojazdu albo mienia. Leży więc to w interesie mieszkańców osiedla albo klientów przyjeżdżających na zakupy do centrum handlowego. W razie zaistnienia kolizji mamy pełne prawo wezwać policję, a policja nie ma skrępowanych rąk tym, że do zdarzenia doszło na drodze prywatnej.

Z drugiej strony w strefie ruchu mamy też prawo zgłosić do straży miejskiej przypadek nieprawidłowego parkowania, a ta jest obowiązana podjąć interwencję.

Ustanawiając taką strefę na drodze prywatnej możemy więc domagać się od wszystkich uczestników ruchu respektowania zasad kodeksu drogowego. Zamiast więc uprawiać nielegalną działalność poprzez nieuprawnione zakładanie blokad na kołach wystarczy umieścić w strefie ruchu zakaz zatrzymywania się i następnie domagać się od odpowiednich służb podjęcia kroków prawnych wobec kierujących, którzy taki zakaz zignorowali.

Football news:

Lautaro Martinez: we will Continue to do everything possible for Inter
Albert Ferrer: Barca need to become independent of Messi. Others should play more
Conte on rumors about Juve: I will sue whoever wrote this, as well as the editor-in-chief of this newspaper
Aubameyang on the failure of the FA Cup: That's how we do it
Manchester City remain Interested in Coulibaly and Pau Torres, despite ake's transfer from Bournemouth
Up to 10 players will leave Chelsea this summer. Among them are Kante, Kepa and Marcos Alonso
Sancho has agreed a 5-year contract with Manchester United. The clubs are at an advanced stage of negotiations