Poland

Kiedy prokuratura zajmie się Tomaszem Grossem? Dr Ewa Kurek

pokaż komentarz

1. Ale przecięz mało kto twierdzi, że chłopi te znane pogromy zrobili samowolnie. Mordy na Zydach zlecali lub dawali na nie przyzwolenie Niemcy.

Po pierwsze, nie POGROMY, bo te to były w ROSJI. Po drugie, nie "mało kto", bo ogólna narracja żydowska jest taka, że to POLACY mordowali bo byli antysemitami, a nie że byli narzędziem Niemców.

Chociaż jest i co najmniej jeden mord zbiorowy dokonany bez inspiracji niemieckiej.

Bzdura.

2. Co do broni to przeciez wyznaczeni przez Niemców Polacy broń posiadali i nie wiem co tu jest kontrowersyjnego? Granatowa policja broń miała? Miała. I lokalne policje porzadkowe tymczasowo tworzone z lokalnej ludności dla utrzymania porzadku po przejsciu frontu też miały.

No i co z tego? Niemcy wydali rozkaz dla polskiej policji, przeszła ona całkowicie pod kontrolę niemiecką, a polscy policjanci mieli do wyboru albo pozostanie w służbie i próbowanie przeżyć, albo rzucić dokumentami i ryzykować śmierć własną i/lub rodziny.

Sa relacje wymeiniajce nawet z imienia i nazwiska osoby, które broń miały i zabijały z niej Zydów.

Ciekawe, dlaczego nie nagłaśnia się takich "wymieniających relacji" np. z Francji, Holandii, Belgii, Danii, Norwegii - gdzie istniały całe RZĄDY KOLABORACYJNE, i zabijały/wydawały Żydów setkami tysięcy. Zamiast tego trąbi się o kilku lub kilkunastu zabitych ludziach w Polsce - w kraju, który oprócz 3 milionów obywateli pochodzenia żydowskiego (bynajmniej nie wszyscy z nich byli wyznania mojżeszowego) stracił ponad 2 miliony chrześcijan.

@szurszur:

Football news:

Bale and Mariano Diaz missed real's two-way game as a precaution. The Welshman is overworked
Ex-coach of the Kazanka river Klyuyev can lead Dinamo St. Petersburg
Barca defender Miranda is of Interest to Borussia Gladbach, Juventus, Betis, Porto and PSV
Tataev was our best player in both games. The coach of mladá Boleslav on the own goals of Alexis
Gianni Infantino: I have Heard Interesting proposals about the salary ceiling, limiting the amount of transactions, creating a reserve Fund
Herta Darida's midfielder ran 14.65 km in the game against Borussia Dortmund. This is a Bundesliga record
Neuer on the action black Lives matter: We are tolerant, open to the world and there should be no barriers to this