Poland

KE wszczęła procedurę wobec Polski o naruszenie prawa UE - Polsat News

pokaż komentarz

@lucer: Zdradzę ci sekret, złośliwie skrywany przez ludzi z umiejętnością czytania ze zrozumieniem i samodzielnego myślenia:

TSUE badał kwestie niezależności ID SN. Wydał zabezpieczenie zakazując jej działania w sprawach sędziów do czasu aż nie rozstrzygnie wątpliwości, ale ze wskazaniem że jednak coś jest na rzeczy, bo w drugim punkcie orzeczenia zabronił wyznaczania składów z sędziami co do których istnieją "wątpliwości w zakresie niezależności".

Ponieważ TSUE miał świadomość treści polskiej ustawy o SN wprost wskazując jej przepisy, można nieśmiało założyć, iż zabezpieczenie skierowane do państwa polskiego nie było nawoływaniem do bolszewickiej anarchii właściwej tej władzy, ale do ZMIANY ustawy o SN, w sposób zgodny z orzeczeniem i polskim porządkiem, a czego oczywiście ci debile nie zrobili i polska ustawa nadal nakazuje kierować, także sprawy dyscyplinarne do ID. Dlaczego więc izba nie orzeka?

W obcych językach nam mówią co jest prawem? Czy może rząd cynicznie lekceważy polskie przepisy, żeby nie wejść w konflikt z UE? Może jednak warto się zastanowić nad celowością zmiany ustawy o SN, choćby dla pozorów praworządności? TSUE nie zawiesił ustawy o SN - nakazał to zrobić polskiemu rządowi (w domyśle dobrze, a nie na odpie*dol), a polski rząd oczywiście bezprawnie i bezkarnie olewa polskie prawodawstwo i porządek konstytucyjny nie robiąc nic.

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website