Poland

Jankowski o kontrowersjach wokół słowa "Julka"

pokaż komentarz

@ppanicz

ja [email protected]@$e, przecież to są jakieś brednie, oglądając ten film myślałem, że w komentarzach będzie polew z tego jak typ gada o rzeczach o których nie ma pojęcia, a jest tak, że go chwalą, a osoby zwracające uwagę na jego głupotę są minusowane xD a Twoje argumenty są bez sensu, bo teraz piszesz coś w stylu "no może on nie ma wiedzy, ale ma dobre intencje" - no [email protected]@a nie, jest dziennikarzem, który wyciągnął z dupy całą narrację. Jasne, że światem rządzą starsze pokolenia, tylko robienie [email protected]@y z logiki żeby to podeprzeć jest szkodliwe. Dosłownie dziaderskie - tak jak dziadersi przyłączyli się do prostestu młodych ludzi i go niszczą od środka, tak tu kolejny dziad próbuje kogoś bronić, a wychodzi jeszcze gorzej.
Do rzeczy:
Julka i oskarek to nie jest nazwa uczestników protestów. To prześmiewcza nazwa młodych kobiet o lewicowych poglądach, zostało stworzone do zobrazowania tępej nastolatki powtarzającej slogany bez zrozumienia, która bezrefleksyjnie powtarza za trendami popkulturowymi zachodu. Używa się tego pogardliwie. Identycznie jest z oskarkiem - to typowy przedstawiciel młodego pokolenia, banan, beztroski dzieciak który idzie na byle jakie studia i tam imprezuje i rucha juleczki. Różne są tego interpretacje ale wydźwięk jest zawsze co najmniej ironiczny. Odjaniepawlić to tyle co [email protected]@$ić, mniej wulgarne, ale jednocześnie z drwiną ze świętości postaci JPII w Polsce, takie zabawne złamanie tabu.

Jest więc [email protected]@a dokładnie odwrotnie niż gość przedstawia. Chciał pokazać, że jak coś związane z JPII to dla PWN super, bo katolickość, bo papież itd. (choć każdy gorliwy wyznawca JPII były raczej tym urażony), a julka i oskarek to takie pozytywne, bo związane z protestami i w ogóle, więc dla PWN nie, bo PWN pewnie trzyma z władzą i katolikami! A jest dokładnie odwrotnie, bo nazywanie uczestniczek protestów julkami miało pogardliwy wydźwięk, mający pokazać, że to tępe dzidy bezrozumnie idące stadem, podpuszczone przez lewicowych ideologów. Ergo, gość zrobił całkowitą [email protected]@ę z logiki. Bo jeżeli PWN celowo zablokowało te wyrażenia w konkursie to dlatego, że płynie z nich pewna toksyczność środowisk mizoginistycznych.

I błagam, też nie róbcie [email protected]@y z logiki, nie interpretujcie tego co napisałem według swojej polaryzacji, wyjaśniłem tylko te pojęcia, których nie używam. Nie oceniam marszów tylko zwracam uwagę, że gość [email protected]@$i jak dziaders.

Po obejrzeniu tego żenującego fikołka intelektualnego, który zaprezentował ten pożal się Boże dziennikarzyne, wszedłem w komentarze, żeby napisać dokładnie to co Ty. Dziękuję, że nie muszę, bo zrobiłeś to za mnie.


Też myślałem, że w komentarzach wyleje się fala "xD" z tego, że koleś komentuje sam nie wie co, kompletnie nie zrozumiał i stawia tezy w zasadzie o 180 stopni oderwane od rzeczywistości.

Opisałeś dokładnie cała sytuację, rzeczowo i konkretnie, za to plusik (i dlatego zacytowałem całą Twoja wypowiedź).

Ci którzy Cię minusują, albo wchodzą w polemikę muszą być idiotami na poziomie tego dziennikarza, bo opisałeś fakty, a nie opinie, więc mając jakiekolwiek zdanie (czy to będąc lewacką julką czy konserwatywnym kucem) nie można nie przyznać, że to co napisałeś jest prawdą.

Football news:

Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals
Leroy Sane: Pep teaches so that I started to hear the little man in my head