
Likwidacja spó³ki wymaga dope³nienia wielu prawnych i ksiêgowych obowi¹zków. Poziom skomplikowania tego procesu zale¿y od wielkoœci spó³ki oraz od przyczyn ustania jej dzia³alnoœci.
Prawid³owe przygotowanie siê do tego procesu to klucz do sukcesu i gwarancja pomyœlnego zamkniêcia spó³ki bez zbêdnych opóŸnieñ.
Ca³y proces mo¿emy podzieliæ na trzy etapy: przygotowawczy, rozpoczêcia oraz zakoñczenia likwidacji.
Podczas ka¿dego z wymienionych etapów przepisy nak³adaj¹ na spó³kê i likwidatorów odmienne obowi¹zki, które powinny zostaæ wykonane w ustawowych terminach. Zmiany jakie nastêpuj¹ w funkcjonowaniu spó³ki w trakcie przechodzenia do kolejnych etapów, maj¹ szczególny wp³yw na prawid³owy i pomyœlny przebieg ca³ego procesu.
Czytaj tak¿e: Likwidacja spó³ki w trakcie tocz¹cych siê procesów
Prace przygotowawczePodczas tego etapu spó³ka powinna dok³adnie przyjrzeæ siê swojej dotychczasowej dzia³alnoœci i okreœliæ, którymi kwestiami nale¿y zaj¹æ siê w pierwszej kolejnoœci, aby móc uporz¹dkowaæ jak najwiêcej spraw przed ostatecznym przyst¹pieniem do likwidacji. Podejmuj¹c decyzjê o likwidacji spó³ki nale¿y okreœliæ moment jej ro...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!
Dostêp do najwa¿niejszych treœci z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.