Poland

Jak dokonać apostazji. I po co •

pokaż komentarz

@zichenbaum: Tylko LPS jest totalnie nieszkodliwy, bo... jego jedynym dogmatem jest brak dogmatów. Nie kojarzę by ktoś był wytykany palcami albo nazywany zarazą bo tak kościół LPS stwierdził na swojej stronie internetowej. Nie słyszałem również, żeby kościół LPS polaryzował swoich wyznawców przeciwko "innym".

KK natomiast robi wszystko to, czego LPS chce unikać, chce decydować o życiu wszystkich, bez względu na to czy ktoś jest wierzącym czy nie.

Oni na ten przykład żyją tym, że gadają że nie wierzą katolom. To ich całe życie.

@zichenbaum: Nie, nie gadają. Bzdura. To wierzący zaczynają te dysputy, to wierzący sprawiają, że czuje się niekomfortowo za każdym razem gdy z nietęgą miną pytają mnie "dlaczego nie chodzisz do kościoła" jakbym był, [email protected]@?a, jakimś kosmitą z innej planety. To przez wszędobylska wiarę spędziłem, wbrew swojej woli, niezliczone godziny na lekcjach religii i mszach. To przez wiarę nigdy nie przyznałem się rodzicom swoich ówczesnych dziewczyn, że jestem ateistą - inaczej byłbym skreślony (zawsze ten pomysł wychodził od moich partnerek). To przez wiarę prawie zostałem wyrzucony z mieszkania, które wynajmowałem od rodziny, bo "sprowadzę ich córkę na złą drogę". To przez wiarę nie raz słyszałem od wierzących znajomych teksty typu "hehe posadzka nie parzy", "oo woda święcona, M4lutki zaraz się rozpuści" bo z grzeczności uczestniczyłem w mszach podczas ślubu czy zwyczajnie pojechałem ze swoją mamą poświęcić koszyk wielkanocny bo nikt inny nie mógł. To przez wiarę bliska mi osoba chciała popełnić samobójstwo, bo wierząca część rodziny nie mogła się pogodzić z tym, że jest homo. I to przez wiarę osobiście jestem "szkodliwą ideologią singli". To wszystko przez wiarę.

Od paru lat powtarzam: czym KK bardziej będzie się szarpał, rzucał, sprzeciwiał postępowi, propagował konserwatyzm, wylewał jad na "innych", tym mocniej pętla na jego szyj będzie się zaciskać. Jeszcze trochę, jeszcze pare, max paręnaście lat, a pętla zadziała jak gilotyna. I to wierzący razem z KK będą autorami swojego losu.


Z KK nie trzeba walczyć. On sam się zwalcza.

Football news:

Tebas on Messi: I Want to see Leo in La Liga as well as Mourinho, Pep, Klopp, Ronaldo
Farewell to Maradona in Argentina: there were only relatives, buried next to their parents
Maradona was buried near Buenos Aires next to his parents
Mourinho on Maradona: We can find his football on Google, but we won't find Diego there. I miss him
Fabio Capello: against such a mediocre Real Madrid, Inter could have played better
Ibrahimovic met with the Swedish national team coach in Milan
Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw