Poland

Jack Ma sprzedał akcje Alibaby za 9,6 mld dolarów. Ma 4,8 procent udziałów w firmie

Jack Ma to jeden z najbardziej rozpoznawalnych chińskich biznesmenów, który w 1999 r. założył firmę Alibaba zajmującą się prowadzeniem platformy e-commerce.

Alibaba odniosła rynkowy sukces stając się z czasem holdingiem o nazwie Alibaba Group, obecnie wartość firmy przekracza 152 mld dol., a Jack Ma zalicza się do najbogatszych osób w Chinach.

Czytaj także: Amazon i Alibaba najcenniejszymi markami w branży handlu na świecie

Akcje za 9,6 mld dolarów

Jack Ma od początku kierował funkcjonowaniem Alibaba Group, jednak we wrześniu 2019 r. zrezygnował z funkcji prezesa holdingu zapowiadając że zamierza poświęcić się działalności charytatywnej. Koncernem kieruje obecnie Daniel Zhang, dotychczasowy dyrektor wykonawczy Alibaba Group.

Teraz Reuters opierając się na dokumentach finansowych Alibaba Group poinformował, że Jack Ma w ciągu ostatniego roku sprzedał należące do niego akcje holdingu, które po obecnym kursie są warte 9,6 mld dol.

Nie wiadomo ile dokładnie akcji zdecydował się sprzedać Ma, nieoficjalnie mogło to być 21 mln sztuk. Po tej transakcji udziały menedżera w firmie zmniejszyły się z 6,4 do 4,8 proc. W ostatnim okresie wartość Alibaba Group systematycznie rośnie, m.in. dzięki coraz większej sprzedaży produktów online spowodowanej pandemią koronawirusa.

Podobnie jak Ma postąpił także Joseph Tsai, wiceprezes Alibaba Group. Sprzedał on akcje koncernu o wartości 4,1 mld dol. zmniejszając swoje udziały w spółce z 2,3 do 1,6 proc.

Reuters ujawnia, że obaj menedżerowie przeznaczyli znaczne kwoty ze sprzedaży akcji na wsparcie walki z pandemią koronawirusa poprzez finansowanie indywidualnych środków ochrony przed zarażeniem oraz sprzęt potrzebny w szpitalach.

Czytaj także: Szef Alibaby do pracowników: zdolność do pracy po 12 godzin przez 6 dni tygodniowo to ogromne błogosławieństwo

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child