Poland

Jacek Wilk (konfederacja) proponuje PiS uchwalenie 15,16, a nawet 24 emerytury.

pokaż komentarz

@Majku_:

a czy to jest wina tych ludzi? Czasy były, jakie były. Inna mentalność (budowana przez system), inne warunki, inna polityka gospodarcza. Robili to, co mogli, to, co potrafili. Starali się jakoś żyć, nikomu nie wadząc. Więc dlaczego teraz im odmawiać?

To nie jest wina tych ludzi, ale jest to jednak fakt. Praktycznie zawsze, gdy ktoś publicznie powie, że emerytury dzisiejszych emerytów są względnie bardzo wysokie, zaraz zostanie zmieszany z błotem przez krzykaczy odwołujących się do emocji o lekach etc.

Dodatkowo mamy ogromną ilość uprzywilejowanych emerytów oraz bardzo niski wiek emerytalny. Dzisiejsi 20/30-latkowie mogą tylko pomarzyć o takich emeryturach, o ile emerytury w ogóle jeszcze wtedy będą.

Nie zdziwię się, jeśli kiedyś wśród młodych pojawi się myśl "na pohybel dziadom, tym starym pijawkom", bo po co mam wpłacać niby na "swoją" emeryturę, skoro i tak ona idzie na teraźniejszych emerytów, a ja mogę nic z tego nie mieć. Rozpocznie się masowy exodus młodych z kraju, a Polska zostanie krajem emerytów, czego chyba pragnie PiS, bo to ich głównie elektorat. Ciekawe kto wtedy na nich łożył.