Poland

Informatyk na czarno u Janusza

 •  

  pokaż komentarz

  a ktoś wie jak się ma trzymanie kopii dokumentacji Janusza jak się już u niego nie pracuje? Co to za wytłumaczenie „tak na wszelki wypadek”?

  @Athe0n_Hunter: Zależy od umowy, jeśli w umowie nie było to zastrzeżone, a on wykonywał usługi np. w ramach działalności gospodarczej to jak najbardziej mógł trzymać dokumentację dotyczącą infrastruktury, którą wykonywał. Przydatne właśnie w sytuacji jakichś dymów.

  Janusze jednak tego nie rozumieją i na siłę wciskają do umów "zwrot/zniszczenie wszelkich dokumentacji i kopii utworów wraz z nośnikami po rozwiązaniu umowy". No spoko. To ja po rozwiązaniu umowy, oddaję wszystko, nadmiarowe kopie do niszczarki na ścinki 2x2mm i do pieca ¯\_(ツ)_/¯ Ja to wiem, że u nich ta dokumentacja trafi do kanciapy, a później do ogólnodostępnego śmietnika. Za 5 lat się odezwą, że mają problem, że "nowi" (co się już 3 razy zmienili) nie potrafili się ogarnąć, nie przeczytali tej dokumentacji, działali po omacku i właściwie już pierwszego dnia rozj??#li system, a ja im na to "no spoko, pomogę, coś tam pamiętam, ale wiecie... dokumentację to ja wam przekazywałem, dajcie kopię to wrzucę wam rabat 50%" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wykazuję się dobrą wolą, ale pulę zgarniam w całości (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) No i to zdziwienie, że dzisiaj moja stawka jakby większa niż kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • Football news:

  Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
  Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
  Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
  Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
  Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
  Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
  Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years