Poland

Haaland podbija Bundesligę: Pięć goli w 59 minut

AFP

19-letni Norweg Erling Haaland, ktory zim przeszed z RB Salzburg do Borussii Dortmund w swoim drugim meczu w niemieckie Bundeslidze zdoby swoje bramki numer cztery i pi w tych rozgrywkach, a Borussia wygraa z FC Koeln a 5:1 - czytamy w Onecie.

Borussia od pocztku nie pozostawia zudze rywalom co do tego, kto jest lepsz druyn. Na prowadzenie wysza ju w 1. minucie - Raphael Guerreiro wykorzysta podanie Jadona Sancho i strzaem po ziemi otworzy wynik spotkania - relacjonuje Onet.

W 29. minucie nieustannie nacierajca na bramk goci z Kolonii Borussia prowadzia ju 2:0. wietnie dysponowany tego dnia Mats Hummels (wczeniej po rzucie ronym sam by bliski gola - uderzona przez niego pika trafia w poprzeczk) obsuy wietnym podaniem Marco Reusa, ktry strzaem z dystansu pokona bramkarza Kolonii.

W 64. minucie swojego gola zdobyli gocie - efektownym uderzeniem z woleja popisa si Mark Uth.

Chwil pniej na murawie pojawi si Haaland, ktry zastpi Thorgana Hazarda. Norweg, ktry w debiucie w zaledwie 34. minuty strzeli trzy gole tym razem - w 25 minut - zdy trafi do bramki rywali dwa razy. W 77. minucie wykorzysta zamieszanie pod bramk goci i strzeli gola na 4:1, a w 87. minucie popisa si szybkoci, wygra pojedynek biegowy z obrocami, doszed do prostopadego podania i - po miniciu bramkarza - strzaem z ostrego kta ustali wynik spotkania.

Borussia dziki wygranej awansowaa na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Z kolei Haaland po zaledwie dwch meczach, w ktrych spdzi na boisku cznie 59 minut, ma ju na koncie pi goli.