Poland

Gwałcił i mordował dzieci, by wkraść się w łaski demona

pokaż komentarz

a co gdyby go ekskomunikowano?

@Daktylion: Gilles de Rais był według wszelkich przekazów niesamowicie pobożnym człowiekiem. Mógł się obawiać, że w wypadku ekskomuniki trafi do piekła.


@Okayama:

tak samo było z templariuszami ¯_(ツ)_/¯


I z Żydami, Cyganami, waldensami... Zestaw diabeł + seks + przemoc + porwania dzieci pojawia się zaskakująco często w procesach, które miały na celu zdyskredytowanie kogoś.
@krystal_Tri_tapik: Posłużyłem się eufemizmem, który wiadomo, co w tym kontekście oznacza.
@rotszyld:

On tych ciał mógł się potem pozbyć.


Zwraca uwagę to, jak wiele czasu i energii śledczy poświęcili na ciągnięcie wątku tego, w jaki sposób pozbyto się ciał rzekomo zamordowanych dzieci, na co de Rais i jego dwaj domniemani wspólnicy opowiadali wykluczające się całkowicie, lub też absurdalne historie. Np. że kremowano je w domu znajdującym się tuż przy pałacu biskupa. I nikt nic nie widział? Ostatecznie zdecydowano się na wersję, że wszystkie zostały całkowicie spalone, co jest dość wygodne, ale mało prawdopodobne, bo temperatury potrzebne do całkowitego skremowania ludzkich szczątków raczej nie były osiągalne, a z całą pewnością nie byłoby to możliwe przy założeniu, że po prostu zostały spalone na wolnym powietrzu.
A zamek Machecoul, który się w zeznaniach pojawia, też budzi wątpliwości. De Rais mieszkał w Tiffauges, 60 km dalej i raczej nie był znany z przebywania w tym zamku.

Rais składał swoje zeznania bez tortur, początkowo miały być one wobec niego zastosowane ze względu na brak współpracy z jego strony, ale właśnie przez groźbę zastosowania ich wobec niego, wystosował obszerne zeznania.


@Don_Pelayo: Zasadą w procesie oczywiście było to, że podsądny miał oświadczyć, że zeznania złożył dobrowolnie i nie pod wpływem przymusu. Regułę tę łatwo omijano, wychodząc z takiego założenia, że przecież w trakcie zeznawania przed składem sędziowskim nikt takiego oskarżonego nie torturuje, więc mówi całkowicie swobodnie. A, że dzień wcześniej urządzono mu w celi sesję z oprawcą, to przecież nie miało najmniejszego związku.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi