Poland

Grupa Piotr i Paweł aktualizuje plany restrukturyzacyjne

W efekcie trwającej właśnie restrukturyzacji Grupy Piotr i Paweł przywrócono rynkowe terminy płatności dla dostawców oraz obniżono koszty działalności.

- Działania naprawcze w Grupie Piotr i Paweł skupiają się obecnie na odbudowie potencjału handlowego w relacjach z dostawcami oraz na dostosowaniu warunków najmu lokali do standardów rynkowych. Odkąd inwestycja SPAR Group weszła w drugą fazę i nabrała rozpędu, zaczęliśmy wreszcie inwestować w rozwój i ekspansję. Potrzebne będzie drugie centrum logistyczne idące w parze z rozbudową sieci. To wszystko musiało się znaleźć aktualizacji planów restrukturyzacyjnych. Moim zamiarem jest doprowadzenie do zwołania zgromadzeń wierzycieli w sprawie głosowania nad układem na początku 2020 r. – komentuje Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, działający jako zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł.

16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

Grupa Piotr i Paweł w trakcie restrukturyzacji

W ramach postępowania sanacyjnego spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli. Teraz czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.

Grupa Piotr i Paweł związku z zaangażowaniem Spar Group zawarła porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami.

Spar Group, który jest wyłącznym operatorem licencji Spar w Polsce, w październiku br. sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł.  Oznacza to, że zrealizowano założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dostosowywać się do standardów międzynarodowego holdingu.

Obecne sklepy Piotr i Paweł stopniowo będą zmieniać logo na SPAR, tak by sieć do końca 2020 roku liczyła ponad 150 placówek. Pod koniec listopada otwarto w Warszawie hipermarket pod szyldem Eurospar, który zastąpił zamknięty sklep Piotr i Paweł.

Football news:

Vidal said goodbye to Barca: Proud to have worn this shirt and played alongside the greats
Sporting renamed the Academy in honor of Ronaldo
Suarez will receive 9 million euros a year at Atletico
Liverpool will not buy anyone else in this transfer window
Semedu will move to Wolverhampton for 35 million euros. Contract - until the summer of 2025
Bosnich about Kepa's mistake: I don't think this is the end. He needs a competitor
Rakitic finished his career with the Croatian national team