Poland

Goldman Sachs: Przykład Polski powinien stanowić lekcję dla innych państw

pokaż komentarz

Nie mam pod ręką danych, ale wielokrotnie było podnoszone, że za wzrost PKB u nas odpowiada eksport i konsumpcja.

Przecież jest mnóstwo artykułów czy danych, że ludzie inwestują te pieniądze w dzieci albo wpłacają do banku więc nie przeżerają. Więc w żaden sposób ta kwota nie wraca w całości do tego skoro bo na przykład pan Gwiazdowski twierdzi, że od ręki można zrezygnować z pobierania PIT, a to kwotowo podobnie. Więc jak jedna kwota nie ma wpływa, a druga ma?

Eksport, a zachodnie firmy tu produkujące nie eksportują? Mogę przypuszczać, że właśnie to oni mają większość polskiej gospodarki więc może ''obroty'' są wzrostowe, ale forsy to u nas nie ma.


Jak pamiętam Lidl nie płaci podatków w Polsce, podobnie stacja TVN, siedziba Polsatu i spółka zarządzająca jest poza Polską. A zachodnia bankowość, przecież są znani z tego. Więc nie inaczej wygląda ten ''eksport'' oparty na zachodnich firmach. Dlatego piszę o tym ''kamuflażu'' za, którym stoją zachodnie finanse co nawet widać kto wydał te opinię.

Goldman Sachs

Czasem Morawiecki ich nie sprowadził ostatnio nawet ich dotując. xD

@hifiglator:

500+ to ok. 24 mld zł, to raz. A dwa to jak duża jest twoim zdaniem Polska gospodarka, że mówisz iż to 'zbyt mały wpływ'?

Warszawa, 26.02.2019 (ISBnews) - Roczny koszt programu Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego wyniesie rocznie z kosztem jego obsługi ok. 40 mld zł

Masz stare dane ale to i tak nie zmienia skali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szopa123: