Poland

Gigantyczna akcja szczepień Polaków na COVID-19. Są już plany rządu

pokaż komentarz

Co z osobami chorymi na cokolwiek innego, co z przyjmowanymi lekami, kobietami w ciazy w fazie poczatkowej i zaawansowanej, co z chorymi onkologicznie przed wykryciem i w trakcie leczenia.

@maat_: Jeśli chodzi o choroby współistniejące i przyjmowanie innych leków, to w zależności od szczepionki, jej producent opublikuje listę przeciwskazań. W kwestii ciąży, co do zasady kobiety ciężarne nie biorą udziału w testach klinicznych – producenci będą zapewne rekomendować szczepienie po porodzie, chociaż po otrzymaniu informacji dot. możliwych skutków niepożądanych, takie kobiety będą mogły przyjąć szczepionkę na własne ryzyko (jeśli są np. w grupie, dla której przejście covid-19 stanowi istotne zagrożenie). Analogicznie wygląda sytuacja z pacjentami onkologi, dla których SARS-CoV-2 niesie statystycznie znacznie większe ryzyko – jest więc tym istotniejsze, by takie osoby chronić, jednak nie biorą one udziału w testach klinicznych. Przyjęcie szczepionki w ich przypadku będzie się musiało wiązać z indywidualną oceną lekarza.

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years