
Pod koniec wrzeœnia Ministerstwo Rozwoju zadeklarowa³o rych³e upublicznienie projektu ustawy o fundacji rodzinnej, a jego wejœcie w ¿ycie od 1 stycznia 2022 r. - to odpowiedŸ na potrzeby biznesu. Co taka ustawa powinna regulowaæ?
Trzydzieœci lat albo i wiêcej – tyle zajê³o polskim przedsiêbiorcom dojœcie do maj¹tku, który chcieliby pozostawiæ w rêkach rodziny na pokolenia. Ale jak to zrobiæ, ¿eby przekazaæ go kolejnemu pokoleniu i jednoczeœnie, ¿eby to kolejne pokolenie zadba³o o maj¹tek tak jak ci, którzy go tworzyli? By nie myœleli jedynie w korzyœciach ekonomicznych, ale o przyjemnoœci i trudach budowania biznesu. Jak poprowadziæ sukcesjê, by dzieci nie roztrwoni³y maj¹tku i wysi³ku, i marzeñ w³aœcicieli, pracowników i partnerów biznesowych? Jak zaplanowaæ sukcesjê by rodzina nie wesz³a w kolejny konflikt? Jak zadbaæ o resztkê relacji wœród najbli¿szych?
Od kilkunastu miesiêcy czekamy na wynik prac nad projektem ustawy o fundacji rodzinnej. Projekt, który jest wynikiem pracy i determinacji wielu osób zaanga¿owanych w powstanie w polskim porz¹dku prawnym rozwi¹zania, jak dot¹d niedostêpnego w naszym kraju, a zbyt kosztownego by go stosowaæ czerpi¹c z zagranicznych ju...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!