Poland

Feministka zachwyca się traktowaniem osób LGBT w islamie!

 •  

  pokaż komentarz

  W polskim tekście zmienili, że będzie odtrącony, cokolwiek to znaczy. Starsze przekłady tekstu są zgodne co do stanowczości kary dla homoseksualistów.

  @glandulae: Badanie tłumaczenia Biblii w cytacie po angielsku? Kiepski pomysł.


  Po prostu w Starym Testamencie wymienia się wiele grzechów które powinny być karane śmiercią, nikt tu się nie skupia na gejach, Biblia w tłumaczeniu Wujka, http://www.madel.jezuici.pl/biblia/Kpl.html koniec XVI wieku:
  "Ktoby złorzeczył ojcu swemu, albo matce, śmiercią niechaj umrze: ojcu i matce złorzeczył, krew jego niech będzie na nim.
  Jeźliby kto cudzołożył z żoną drugiego, a cudzołóstwa się dopuścił z żoną bliźniego swego, śmiercią niechaj umrą i cudzołożnik i cudzołożnica.
  Ktoby spał z macochą swoją, a odkryłby sromotę ojca swego, niechaj oboje śmiercią umrze: krew ich niechaj będzie na nich.

  Jeźliby kto spał z niewiastką swoją, oboje niechaj umrze; bo haniebną złość popełnili: krew ich niech będzie na nich.
  Ktoby spał z mężczyzną złączeniem niewieściem, obadwaj haniebną złość zbroili: śmiercią niechaj umrą, krew ich niechaj będzie na nich.
  Ktoby pojąwszy za żonę córkę, pojął matkę jéj, haniebną złość zbroił: żywo z niemi będzie gorzał, nie zostanie tak wielki grzech w pośrodku was.
  Ktoby się z bydlęciem i zwierzęciem złączył, śmiercią niechaj umrze, zwierzę téż zabijcie.[51]
  Niewiasta, któraby podległa któremukolwiek bydlęciu, pospołu z niem będzie zabita: krew ich niech będzie na nich.
  Ktobykolwiek pojął siostrę swą, córkę ojca swego, albo córkę matki swéj, i ujrzałby sromotę jéj, i onaby widziała sromotę brata swego, sprosną rzecz uczynili: zabici będą przed oczyma ludu swego, dlatego, że sromotę swą jeden drugiemu odkryli, i poniosą nieprawość swoję.
  Ktoby spał z niewiastą w płynieniu miesięcznem i odkryłby sromotę jéj, i onaby otworzyła źródło krwie swojéj: oboje zabici będą z pośrodku ludu swego."
  Jak widać to trochę zmienia postać rzeczy... :)))

 • Football news:

  Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
  Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
  Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
  Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
  Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
  Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
  Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7