Poland

Facebook bez uzasadnienia zbanował permanentnie założyciela i lidera StopACTA2

 •  

  pokaż komentarz

  Jedynym wytłumaczeniem dla zaistniałej sytuacji było "naruszenie zasad społeczności", którego miałem się rzekomo dopuścić.

  Jak ja uwielbiam ten argument.

  - Złamałeś regulamin, musimy zablokować Ci konto.


  - Ale w którym punkcie regulaminu?
  - Złamałeś regulamin zasad społeczności.
  - Podajcie konkretny punkt.
  - Złamałeś regulamin zasad społeczności.

  Facebook Youtube, Twitter... Wszyscy siebie warci

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: No spoko, widać ironię, ale co to ma do mojego wpisu?

   @Bellissimo Jeśli spojrzymy na definicję monopolu to FB i pokrewne go nie mają, mają potężną przewagę nad innymi i to wygląda jak monopol, ale nim nie jest.


   Musieliby stworzyć zasady dla takich gigantów, którzy niby nie są, ale de facto są

  •  

   pokaż komentarz

   @marekseo: Chłop narzeka na politykę Facebooka publikując wiadomość na Facebooku, z nowego konta StopACTA założonego na Facebooku, także ten...( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Bonanzaa: Bo pewnie narazie ma slaby zasieg. Wiecej ludzi dolaczy to go znowu zbanuja. I zobaczymy ile wytrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   publikując wiadomość na Facebooku, z nowego konta StopACTA założonego na Facebooku

   @Bonanzaa: @sandwind właśnie udowodniliście, że nie czytacie treści, które komentujecie

   Jedyna chyba dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że udało się utrzymać stronę StopACTA2.Poland, gdzie mieliśmy – poza mną – jeszcze kilku innych administratorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: @Bonanzaa: jakie to ma znaczenie? Mogę być o dekadę młodszy od ciebie a zarówno mogę być od ciebie o dekadę starszy. Używanie argumentacji bazującej na wieku jako jedynego argumentu posiadania racji w dyskusji skazuje cię od razu na porażkę. Poza tym bez względu na to ile ja mam lat ty strasznie pie.dolisz w każdym swoim wpisie
   ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ethanhunt: widzisz, @DelayedArtisticGuppy najwidoczniej też nie czytała wpisu, bo dodaje linki do powiązanych znaleziska (Ironic.jpg), pomimo, że we wpisie jest jasno napisane:

   Ja jednak nie zamierzam korzystać z narzędzi, które oferuje lub oferować będzie państwo. Nie skorzystam także z istniejącej obecnie ścieżki odwoławczej uruchomionej niedawno przez Ministerstwo Cyfryzacji (tzw. "odwołanie od decyzji portalu"). W dalszym ciągu stoję na straży opinii, że to prywatny podmiot (w tym przypadku Facebook) ma prawo decydować o tym, czy możesz z jego usług korzystać czy nie. Nie uważam, aby państwo i jego instytucje posiadały jakikolwiek autorytet, aby w tym sporze stawac pomiędzy dwiema stronami – dostawcą oraz odbiorcą usługi.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba każda mądra osoba, która chce promować swoje treści/twórczość/przekonania, powinna wiedzieć że postuje się je na swoich platformach jak strony/blogi, a platform "obcych" używa się tylko do ich udostępniania i gromadzenia społeczności, którą też należy przenosić choćby na listy mailingowe. Jeśli ktoś "12 lat swojej historii" powierza tylko prywatnemu portalowi, to jest przynajmniej nierozsądny.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: i jak to się ma do mojego komentarza? Napisałem, że platform - takich jak facebook - należy używać do udostępniania swojej twórczości i gromadzenia społeczności. Chodzi mi o to, że robiąc coś poważnego, nie można opierać się tylko na innych portalach - to jak stawianie domu na działce użyczonej "na gębę". Sama ilość użytkowników też o niczym nie świadczy, liczy się bardziej ich "jakość", zwłaszcza gdy chce się swoją pracę przekuć na pieniądze lub efekt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bellissimo: Aha, bo innych usługodawców hostingu jak Google i Amazon to już nie ma. OVH, Hetzner, Linode, DigitalOcean, Dreamhost, GoDaddy - to tylko z tych bardziej znanych. Tego jest od cholery i trochę...

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce jest to w pełni legalne od wyroku TK w sprawie drukarza, facebook może odmówić wykonania usługi prowadzenia portalu komu tylko zechce i jest w pełni legalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: twoja analogia jest inwalidą. Tu nie było odmowy wykonania usługi tylko jej zaprzestanie mimo, że użytkownik nie złamał uprzednio potwierdzonych warunków umowy. To raczej jakby drukarz wziął pieniądze za 1000 plakatów a wydrukował krzywo jeden i nie oddał kasy. Łamanie zawartych umów to jest dalej nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   twoja analogia jest inwalidą. Tu nie było odmowy wykonania usługi tylko jej zaprzestanie mimo, że użytkownik nie złamał uprzednio potwierdzonych warunków umowy. To raczej jakby drukarz wziął pieniądze za 1000 plakatów a wydrukował krzywo jeden i nie oddał kasy. Łamanie zawartych umów to jest dalej nielegalne.

   @msqs1911: Chyba jednak twoje porównanie jest inwalidą.

  •  

   pokaż komentarz

   miernie manipulujesz. Udajesz ze nie ma roznicy miedzy nie zawarciem umowy a zerwaniem istniejacej.

   @abgaha: Czyli jakby ci państwo wydrukowali sobie u drukarza najpierw baner anty-choice a potem w trakcie realizacji zmienili zdanie i zachcieli by był to baner LGBT to już sprawa byłaby zupełnie inna bo umowa jest w toku? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: Gdyby pesbuk przed zawarciem umowy poinformował w regulaminie, że można tam publikować tylko koszerne lewackie treści a inne będą kasowane to przyznałbym twojemu porównaniu rację. Natomiast pejsbuk najpierw podał swoje warunki umowy użytkownik je zaakceptował, Cukierberg brał pieniądze z reklam zarabiając na tym użytkowniku - a potem bez podania przyczyny pejsbuk złamał swoje własne warunki nie wywiązując się z umowy bez podania przyczyny.

   Tutaj pejsbuk powinien przynajmniej oddać pieniądze z reklam za nie wykonanie usługi - a prawidłowo to powinien jeszcze płacić odszkodowanie. Tak samo jak drukarz który po niewydrukowaniu wszystkich plakatów ulotni się z kasą.

   Jak państwo geje zmieniają warunki umowy to nie mogą oczekiwać, że umowa zostanie wykonana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: tak, zakladajac ze umowa pozwalal by na taka zmiane. Nie twierdzisz chyba ze swoimi zwolennikami ze nie zawarcie umowy jest tym samym co zerwaniem umowy? To ograniczenie gdy cos tak bardzo nie pasuje ze nawet rzeczywistosc sie zakrzywia

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby pesbuk przed zawarciem umowy poinformował w regulaminie, że można tam publikować tylko koszerne lewackie treści a inne będą kasowane to przyznałbym twojemu porównaniu rację.

   @msqs1911: czy Drukarz w swoim regulaminie usług zawarł, że nie będzie drukował treści o charakterze LGBT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Którego punktu?

   @Moisze: Pierwszego:

   1. Świadczone przez nas usługi Nasza misja polega na umożliwianiu ludziom budowania społeczności i zbliżaniu ich do siebie. W ramach realizacji tej misji dostarczamy użytkownikom Produkty i usługi https://pl-pl.facebook.com/legal/terms

   @alex-fortune: Drukarz nie zawarł z gejami żadnej umowy. I dlatego geje nie akceptowali od niego żadnego regulaminu (czy dowolnej innej umowy lub załącznika do umowy) - jakby geje przyszli do sądu z zawartą umową (np. regulaminem) a drukarz by jej nie realizował to geje wygraliby. Mamy swobodę zawierania umów - nie mamy swobody łamania już zawartych umów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: Z kim ja dyskutuję (╯︵╰,). Regulamin to też umowa tak jak kwadrat to też prostokąt:

   Związanie wzorcem umowy Kodeks cywilny Art. 384. § 1. Ustalony przez jedną ze stron wzorzec umowy, w szczególności ogólne warunki umów, wzór umowy, regulamin, wiąże drugą stronę, jeżeli został jej doręczony przed zawarciem umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Jeżeli powołujesz się na regulamin i nazywasz go umową to co powiesz na punkt regulaminu na który zgadzsz się zakładając konto a mianowicie:

   Jeżeli dowiemy się o tego typu treściach lub działaniach, podejmiemy odpowiednie kroki – na przykład zaproponujemy pomoc, usuniemy treść, zablokujemy dostęp do określonych funkcji, zablokujemy konto lub powiadomimy organy ścigania.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: I kolejny punkt który orze narrację o łamaniu umowy. Facebook zamyka konto i zgodnie z regulaminem na który się zgodziłeś nie możesz powołać się na żaden punkt regulaminu bo on nie obowiązuje już xD

   Jeżeli użytkownik usunie konto lub my je zamkniemy, niniejszy Regulamin przestaje obowiązywać jako umowa pomiędzy nami a użytkownikiem

  •  

   pokaż komentarz

   lub my je zamkniemy, niniejszy Regulamin przestaje obowiązywać jako umowa

   @Moisze: powiem, że grzyby użytkownik dopełnił znamion "szkodliwego działania w stosunku do innych osób" lub społeczności (jak to zapisali w regulaminie) to lewakoidy z FB mogliby przerwać świadczenie usług. Tylko, że jeszcze żadnej szkody tu nie wykazali. Wskazali też w regulaminie powody dla których oni mogą zamknąć konto i te powody nie zaszły - więc złamali umowę. Nie ma w regulaminie punktu: usuwamy konto i banujemy treści kiedy chcemy i kiedy mamy takie widzimisię.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Zapis jest tak nieprecyzyjny że facebook może wszystko uznać za szkodliwe a ty tworząc tam konto powinieneś to wiedzieć. Czy w umowie jest zapis że musza wykazywać szkodliwość czy tylko muszą się o szkodliwości dowiedzieć? Bo mi wydaje się że to drugie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: W jednym masz rację, że: "wydaje ci się". Natomiast pejsbuk nie może uznać wszystkiego za szkodliwe. Gdyby tak było to każdy zrywałby umowy pod byle wydumanym pretekstem i uciekałby legalnie z kasą. Pejsbuk niczym się nie różni od każdej innej firmy. W prawie cywilnym (już od czasów rzymskich) ten kto zrywa umowę musi uprawdopodobnić realną przyczynę (prawdziwą szkodę) jeśli istotnej przyczyny nie poda to musi się liczyć z odpowiedzialnością za niewykonanie umowy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7