Poland

Emilewicz: 1000+ na wycieczki i turystykę

pokaż komentarz

i co z tego wynika?

@dziecielinapala: Jak zwykle w przypadku Emilewicz - mało szczegółów. Z tego wywiadu w RM i tego co był rano w money/wp, niewiele ponad to, że pieniądze będą. I tak, będą to pieniądze na wycieczki/wczasy w Polsce. Pomysł był przy okazji kampanii wyborczej w październiku, więc jakieś "założenia" są.

Program ma być współtworzony w porozumieniu z Polską Organizacją Turystyczną. Ze strony rządowej przygotowaniem programu ma zająć się m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju – Andrzej Gut-Mostowy oraz cały departament turystyki.

Jak się okazuje, pomysł wcale nie jest taki nowy, jakby mogło się wydawać. Już wcześniej – podczas jesiennej kampanii w wyborach do parlamentu – Gut-Mostowy proponował bony turystyczne. Tyle, że nie o wartości 1000 zł, a o wartości 500 zł. W tamtym momencie argumentował, że podobne programy funkcjonują już we Francji, na Węgrzech czy w Rumunii, a także w paru innych krajach UE.

Gut-Mostowy tłumaczył również, że państwo powinno wesprzeć te osoby, które w warunkach rynkowych nie mogą sobie pozwolić na turystykę wypoczynkową. Bony miały być jednak realizowane poza najwyższymi sezonami turystycznymi. Dofinansowanie wypoczynku miał pokrywać budżet państwa, a cały program byłby skierowany tylko do określonych grup społecznych. W domyśle – do najbiedniejszych rodzin i seniorów.

https://bezprawnik.pl/bon-1000-zl/

Football news:

Manchester United have no plans to change their summer transfer plans. The club is Interested in Sancho, Grealish and Havertz
Flick about the disqualification of Mueller and Levandovsky: it's annoying. But it is important that they play in the Cup
Paderborn midfielder Gyasula received 16 yellow cards in 26 rounds. He repeated the Bundesliga record
Borussia Dortmund and Hertha players got down on one knee before the match: Together against racism
Not white, not black, not yellow, not red. Person. Borussia Dortmund players have spoken out against racism
Everton are leading the fight for Rabiot (Tuttosport)
Barcelona will put Dembele on a transfer (Diario Sport)