Poland

Ełk. Brutalna interwencja straży miejskiej. Za brak maseczki gazem po oczach

 •  

  pokaż komentarz

  "W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę" - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta w Ełku.

  A to spoko, wszechstronnie wyjaśnimy sprawę.


  Zachowanie SM było skandaliczne. Tu nie ma co wyjaśniać. Dwóch prymitywów zaatakowało człowieka na ulicy. Tu nie ma co wyjaśniać, tylko wydalić ich ze służby, poszkodowanego przeprosić i przyznać odszkodowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Jak zachowywał się przed powaleniem na ziemię? Strażnik bez powodu użył gazu? Czy mężczyzna był agresywny lub wulgarny? Właśnie to będzie wyjaśniane.

   Jeżeli został tak potraktowany tylko za brak maski, to strażnicy do zwolnienia i niech płacą odszkodowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:
   "W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności."

   A tak w ogole to dość interesujące rozumowanie, z którego można wywnioskować ze gdyby ten film nie został opublikowany w mediach społecznościowych to czynności wyjaśniające to zdarzenie nie zostałyby podjęte.

  •  

   pokaż komentarz

   : Jak zachowywał się przed powaleniem na ziemię

   @Franciszek_Dolas: straż miejska jest od wystawiania mandatów za parkowanie i to jest maks na co ich stać. Dajac im mozliwosc stosowania środków przymusu grubo przesadzili

  •  

   pokaż komentarz

   Zachowanie SM było skandaliczne. Tu nie ma co wyjaśniać

   @Kargaroth: Przecież nic nie jest tu jasne, nagranie dopiero zaczyna się jak leżał na ulicy. Równie dobrze mógł być agresywny/atakować/uciekać to wtedy słusznie go potraktowali gazem i skuli. Wątpię że straż by się szarpała z delikwentem tylko dlatego bo maski nie miał. Ale jeśli tak to do wywalenia z roboty i odszkodowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_maniak: Policjant lub Strażnik dokonuje w takim przypadku pouczenia, uśmiecha się i idzie dalej patrolować.

   Natomiast Milicjant i Bezmózgi z SM lecą z gazem i pałą bo liczą na awans - od komendanta do krawężnika - za ilość mandatów i zatrzymań. Czy zgodne z prawem? Kogo to obchodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Straż miejska ma prawo wykorzystać środki przymusu bezpośredniego, jeżeli wymaga tego sytuacja. Sugerowanie, że zatrzymany dostał gazem wyłącznie za "spacerowanie bez maseczki" jest manipulacją. Póki nie zobaczymy brakującej części interwencji - informacja nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya:

   Gdyby zamieszczono całe nagranie, to nie musiałbym posiłkować się wypowiedziami osób postronnych.

   Widziałem zbyt dużo takich nagrań, żeby wierzyć im na słowo. Zbyt często są stronniczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dritz: Czekaj. Czyli oczekujesz że czystym przypadkiem ktoś miałby nagrywać od samego początku zajścia ? Jak, się pytam ??? Czystym przypadkiem nagrywałby a tu mu w kadr wchodzi strażnik i wali gazem obywatela po oczach ??? Przecież to właśnie WTEDY by było wiadomo że to ustawka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dritz: Straż Miejska a właściwie jej przedstawiciele to niech się lepiej przestanie kompromitować. Bo w większości jedyne co umieją robić to spisać osobę na ławce za picie piwa jak jest sama XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Dritz: przecież najprawdopodbniej ktoś zaczął nagrywać jak coś się zaczęło dziać. Dlatego nie masz początku. A nie bo ktoś specjalnie wyciął. Może coś w monitoringu się znajdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cztero4tomowyy a tu chcieli spisać za brak maseczki , a że nie współpracował to wyszło co wyszło . Pewnie liczył , że wydrze się na nich a oni potulnie mu ustąpią w 80% się sprawdza ale tutaj ewidentnie trafił na osoby którym się chciało bawić w pisanie po całej akcji notatek i wyjaśnień

  •  

   pokaż komentarz

   @Dritz: pytanie dlaczego facet się rzucał, może został "zaatakowany" przez strażników od samego początku "bo maseczka". Wolny człowiek (bez stanu wyjątkowego) ma prawo sobie chodzić jak mu się podoba. Ci strażnicy powinni zostać postawieni przed sądem.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież najprawdopodbniej ktoś zaczął nagrywać jak coś się zaczęło dziać. Dlatego nie masz początku. A nie bo ktoś specjalnie wyciął.

   @vitek6: No i git. Nikt nie twierdzi, że specjalnie wycięto, tylko po prostu, że nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dritz: dokładnie to, mnóstwo jest takich artykułów z podanym skróconym poddanym domysłom ciągiem zdarzeń. Jakoś wątpię, że człowiek szedł i podszedł do niego strażnik miejski i spryskał gazem. Po drodze mogło wydarzyć się tysiąc różnych rzeczy i wcale nie bronie straży miejskiej, ale takie upraszczanie tematu jest mega irytujące i jak dla mnie to pseudodziennikarstwo i tanie szukanie sensacji.

   Temat musi być sprawdzony i wyjaśniony, tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @vitek6: @ZygmnuntIgthorn: @Gro9:

   Tak, mój komentarz zasugerował przycięcie filmiku. Biję się w pierś. Technicznie rzecz biorąc, jest to całe nagranie. Nie przedstawia jednak całej interwencji. W tle słychać jak jedna z osób postronnych mówi, że stała tam i nagrywała od 15 min. Autorka powyższego nagrania wie o tym, bo sama o tym wspomniała (w komentarzach pod filmem na FB). Naprawdę wolałbym, żeby Panie dogadały się po interwencji, wymieniły nagraniami i użyły tego, które dałoby pełen obraz sytuacji. Nie mogę zrozumieć, dlaczego tego nie zrobiły.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Pogba on Jose's words about Solskjaer: He lost the match and wanted to talk not about the game, but about someone's dad. Very Mourinho-like
Herta went into quarantine with the whole team. Matches against Mainz, Freiburg and Schalke postponed
Benzema and Real Madrid are close to extending their contract until 2023
In 1936, the City was supposed to come to the USSR. The tour was approved by Stalin, but the organizer was shot
Petrzhela on Kudela's disqualification: A disaster! Black is black, and white is white. How else to say it?
Neymar was named the best player of the week in the Champions League
Fans turned to Agnelli with criticism of the reform of the Champions League: You will only increase the gap between the rich and the rest in the expectation that fans will sacrifice time and money