Poland

Ekstraklasa: Legia wygrała w Poznaniu, Lech odpada z wyścigu

Lider z Warszawy pokona Lecha 1:0 i wci ma osiem punktw przewagi nad Piastem. Mistrz Polski rozbi 4:0 Wis Krakw.

Szlagier w Poznaniu nie zawid. Mimo obaw, jak bd wyglda pikarze po niespodziewanej ponaddwumiesicznej przerwie, mecz Lecha z Legi by dobr reklam Ekstraklasy, do ktrej prawa nabyo wielu nadawcw z Europy.

Lech zdawa sobie spraw, e poraka przekreli szanse na skuteczny pocig za Legi, e 12 punktw straty to bdzie za duo, by myle o mistrzostwie. Musia zagra odwanie i zagra. Tyle e Legia wietnie si bronia, w dodatku ju w 17. minucie wysza na prowadzenie.

Po dorodkowaniu Waleriana Gwilii bramkarz Mickey van der Hart interweniowa tak niefortunnie, e pika odbia si od plecw Djordje Crnomarkovicia, trafia w poprzeczk i spada pod nogi Tomasa Pekharta. Czech, zastpujcy zawieszonego za kartki Jose Kante, z bliska umieci j w siatce. Legia ju do przerwy moga prowadzi nawet 3:0, zaskoczy van der Harta prbowali Artur Jdrzejczyk i Mateusz Wieteska.

Wracajcy po urazie do bramki Legii Radosaw Majecki te si nie nudzi. Wygra pojedynek z Timurem amaletdinowem, a gdy w drugiej poowie pokona go Crnomarkovi, sdzia odgwizda spalonego i po konsultacji z VAR gola nie uzna. Lech do koca szuka swojej szansy, ale Legia skutecznie rozbijaa jego ataki, po dwch latach zwyciya w Poznaniu i utrzymaa osiem punktw przewagi nad Piastem.

Trener mistrzw Polski Waldemar Fornalik w rozmowie z "Rzeczpospolit" opowiada, e jego zawodnicy nie mog si doczeka powrotu ligi, a na treningach trzeba ich wrcz hamowa.

Ten gd gry wida byo od pocztku meczu z Wis Krakw. Po zaledwie 42 sekundach Piast prowadzi po bramce Jorge Felixa. Mino kolejnych dziesi minut i Hiszpan dooy asyst przy trafieniu Piotra Parzyszka.

To byy pierwsze gole stracone przez Wis na wyjedzie od grudnia. Krakowianie popeniali bdy, jakie nie przystoj druynie, ktra w szeciu poprzednich meczach zdobya 14 punktw i jako jedyna w tym roku nie poniosa poraki. A Piast punktowa ich niczym wytrawny piciarz.

Po przerwie gra goci wygldaa ju duo lepiej, ale pomyka Kamila Wojtkowskiego okazaa si fatalna w skutkach. Po jego nieudanym wlizgu pik przej Martin Konczkowski, a na 3:0 podwyszy Parzyszek. Dramatu Wisy dopenia czerwona kartka dla Macieja Sadloka i czwarty gol strzelony przez Patryka Tuszyskiego.

Atutu wasnego boiska nie wykorzysta KS. Nowy trener Wojciech Stawowy na razie zespou nie odmieni, po porace z Grnikiem odzianie s coraz bliej spadku.

Jeli walczysz o utrzymanie, nie moesz marnowa tak znakomitych sytuacji w polu karnym jak niespena 18-letni Adam Ratajczyk i popenia tak prostych bdw jak Maciej Dbrowski. Po jego zym zagraniu w rodku boiska gocie wyprowadzili kontratak, a Arkadiusza Malarza pokona wypoyczony z AEK Ateny Giorgos Giakoumakis. Grnik pierwszy raz w tym sezonie wygra na wyjedzie i zachowuje nadziej na awans do grupy mistrzowskiej.

27. KOLEJKA EKSTRAKLASY

(G. Giakoumakis 36)
Piast Gliwice - Wisa Krakw
Lech Pozna - Legia Warszawa

Football news:

Zinedine Zidane: if the referee gives a penalty, it means it is a penalty
Lizard on the criticism of VAR: In Real life, they don't pay attention to conversations outside the team
Real need to score 5 points in 3 rounds to win La Liga
Gasperini about the 1/4 final of the Champions League: the Match with Juventus is an imitation of the games with PSG
Courtois played 18 dry games in the La Liga season. Real's record is one game away