
Zachowanie dyrektora szko³y polegaj¹ce na œwiadomym doprowadzeniu do zaniechania terminowych wyp³at wynagrodzeñ pracowników szko³y nale¿y traktowaæ jako naruszenie praw pracowniczych.
Do takiego wniosku doszed³ Wojewódzki S¹d Administracyjny w Bia³ymstoku (sygn. akt II SA/Bk 726/20), który zajmowa³ siê spraw¹ odwo³ania nauczyciela ze stanowiska dyrektora szko³y podstawowej. Podejmuj¹c tak¹ decyzjê burmistrz powo³a³ siê na dwie okolicznoœci. Po pierwsze, otrzyma³ uchwa³ê rady pedagogicznej z proœb¹ o odwo³anie. Za odwo³aniem dyrektorki by³o dwunastu nauczycieli, szeœciu by³o przeciw, a trzy osoby wstrzyma³y siê od g³osu. Burmistrz przeprowadzi³ postêpowanie wyjaœniaj¹ce w wyniku którego ustali³, ¿e istniej¹ konflikty pomiêdzy dyrektor a nauczycielami, a dyrektorka jest osob¹ generuj¹c¹ te konflikty.
Czytaj tak¿e:
S¹d: d³uga lista zarzutów nie wystarczy³a do natychmiastowego odwo³ania dyrektora szko³y
Szczególnie istotny interes publicznyPo drugie, ujawniono brak odpowiedniego dbania o finanse publiczne i zapewnienie ci¹g³oœci funkcjonowania szko³y w tym zakresie. Chodzi³o o sytuacjê, kiedy dyrektor przebywa³a na u...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata ju¿ w sprzeda¿y, poznaj pakiet korzyœci!
Dostêp do najwa¿niejszych treœci z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.