Poland

Dramatyczna sytuacja w gastronomii.

Dramatyczne to było zachowanie niektórych restauratorów po pierwszym lockdownie. Miałem ulubioną knajpkę, w której serwowane były głównie ciasta, tarty domowej roboty. Za kawałek przed pandemią liczyli sobie 10-13 zł, w zależności od ciasta (13 zł to już super wypas, tzw. ciasto dnia, z dużą ilością owoców etc.). Po ponownym otwarciu stwierdziłem, że no trzeba iść i wspomóc kupując co nie co, poszedłem, zamówiłem na wynos po jednym kawałku z trzech dostępnych ciast i nagle pierwsze "o kwa", słysze cenę, 57zł (liczyłem bardziej na 35-40), no ale mówię, dobra, niech będzie, kawałki są na tyle duże, że nadal opłaca mi się kupić. Po chwili dostaje opakowanie na wynos, z ciastami, a że często tam brałem, to wiedziałem, że 3 kawałki pakują w dwa styropianowe opakowania i tutaj drugie "o kuwa". Otwieram to opakowanie i już miałem dosyć, straciłem apetyt i powiedziałem, że nigdy więcej już tam moja noga nie powstanie.
Przed pandemią, dwa kawałki ledwo mieściły się w takim opakowaniu, po otwarciu na wiosnę, zobaczyłem coś takiego:

pokaż spoiler Ogólnie to poszedłem ich z****ć, że czemu podnieśli ceny o tyle i zmniejszyli porcję 3-krotnie, to dowiedziałem się, że ceny podnieśli bo wszyscy podnoszą, a porcję zmniejszyli bo, uwaga, ludziom przeszkadzało, że jest za dużo ciasta i nie dojadali.
W listopadzie będąc w Rzymie, gdzie Włosi chyba jeszcze bardziej dostali po dupie przez obostrzenia niż my, jadając w dobrych knajpach płaciłem mniej, niż u siebie w mieście powiatowym w restauracji na rynku, pandemia pandemią, podwyżki podwyżkami, ale niektórzy sami na siebie zakładają sznur.

źródło: 139786466_874588613291452_4539305272486459460_n.jpg 18+

Football news:

Laporta on being elected president of Barca: The club must once again be happy and economically sustainable
Liverpool have not won at Anfield in 8 consecutive league games for the first time since 1952
Pioli about Milan: We are proud that we have a young team, but we need stability
Laporta became president of Barcelona again. Under him, the club took 6 trophies in 2009
Mourinho on 4-1 with Palace: Good week. At half-time, he said he was happy to concede a goal, the players thought I was crazy
Liverpool dropped to 8th place in the Premier League, on lost points - 9th
Xavi won the 6th trophy in his coaching career. His Al-Sadd became the champion of Qatar