Poland

Dramatyczna sytuacja na giełdzie rolnej

 •  

  pokaż komentarz

  W zeszłym roku były drogie, to w tym roku tanie, nic nowego. Ale zobaczcie jaka jest różnica ceny między rynkiem hurtowym a warzywniakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: na paczkomat smartem xD A to i tak mogło by się opłacać, może nie inpostem ale jak byś kupił z 10kg ziemniorów po cenie od rolnika + przesyłka to i tak może byś był finalnie na + lub 0.

  •  

   pokaż komentarz

   : Nie rozumiem, rolnicy mogli by się skrzyknąć, założyć stronę internetową i sprzedawać wszystko bez pośredników. ¯_(ツ)_/¯

   @m2dman: albo jeździć po miastach busem, trąbić pod blokami i wszyscy schodzą po ziemniaki. U mnie tak robili i kolejki zawsze były ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @m2dman: Nie rozumiem drobni przedsiębiorcy mogą się skrzyknąć i założyć wspólną sieć sklepów, dzięki czemu mogli by negocjować lepsze ceny zakupu towarów, dlaczego tego nie robią?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: W moich stronach po prostu rolnicy wynajmują budkę na targu i sprzedają swoje produkty w mieście. Na Śląsku widzę masę sprzedających których dostawczaki mają rejestracje z woj. Świętokrzyskiego. Widocznie opłaci im się przyjeżdżać i sprzedawać towar tutaj zamiast narzekać, a co dopiero gdyby się skrzyknęli i zrobili coś na większą skalę.

  •  

   pokaż komentarz

   rolnicy mogli by się skrzyknąć

   @m2dman: Mogli też się skrzyknąć i:


   - Wynająć i urządzić lokale w nowych osiedlach w Warszawie
   - Opłacić za nie opłaty miesięczne, typu prąd, woda
   - Zatrudnić sprzedawców na dwie zmiany (często te warzywniaki są otwarte 8:00 - 20:00), opłacić im pensję, ZUS i podatki
   - Sprzedawać do woli, po cenach z warzywniaka

   Ludzie chyba serio nie czają, że koszt tych ziemniaków jest niewielkim ułamkiem produktu oferowanego w warzywniaku na Wilanowie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @91pablo:

   Nie rozumiem drobni przedsiębiorcy mogą się skrzyknąć i założyć wspólną sieć sklepów

   Nie sieć sklepów, tylko spółdzielnię, ale przypominam jaką tu mamy mentalność. We Francji to działa, ale u nas to zaraz potrzeba stu pasożytów "działaczy", a do tego mentalność chłopa to jest taka, że żywemu nie odpuści.


   Trzeba przede wszystkim chcieć się dogadać, a nie robić dymy, a jak przychodzi co do czego....
   Nie zapominajmy też o tym, że będąc w UE musimy konkurować z całym rynkiem UE, a tutaj niestety konsekwencją monopolizacji rynku sprzedaży przez duże firmy zza granicy, za dużo nie ugrają. Agro-unia o tym ciągle trąbi, widać, że nie za bardzo wiesz o czym mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie chyba serio nie czają, że koszt tych ziemniaków jest niewielkim ułamkiem produktu oferowanego w warzywniaku na Wilanowie

   @turbonerd: Dokładnie. Jak się policzy koszt lokalu, pensje, podatki, zusy, media to już tak różowo nie wychodzi. A i tak Morawiecki może wyjść i w każdej chwili zamknąć lokal :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brother_of_Steel: Spółdzielnie powiadasz? Jeszcze takie niedobitki poprzedniego ustroju istnieją, to prawda, patologie jak nigdzie indziej. W spółce kilkuosobowej są tarcia, a w spółdzielni kilkusetosobowej? Więcej polityki niż pracy.
   Socjalizm w teorii to tez świetny ustrój.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak się policzy koszt lokalu, pensje, podatki, zusy, media to już tak różowo nie wychodzi.

   @piatek: Szczególnie, że większość klientów w warzywniaku zostawia 10zł, a raz na tydzień, jak kupi jakieś luksysy typu gruszki, to 20zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie na osiedlu taki warzywniak prowadzi dwóch chłopaków, zaczynając od formy budki do fajnego lokalu w nowym bloku. Zawsze im kibicuję, żeby im się to rozkręcało i widzę, że non stop poszerzają ofertę z samych ziemniaków, jabłek i cebuli, do droższych rzeczy typu przetwory bio, na których już mogą zarobić coś więcej niż 50gr. na kilogramie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: nie ma zadnego problemu. Sa takie strony juz. Zamawiasz mieso mleko i warzywa od lokalnyvh gospodarzy. Ceny wyzsze ale jakosc nieporownywalna.

   W ogole nie rozumiem co powstrzymuje rolnikow zeby sie tak zorganizowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Petururururu: spółdzielnie to nie jest niedobitek poprzedniego ustroju, bo rolnicy są zrzeszeni w takich krajach w których komunizmu nigdy nie było. We Francji tak działają z powodzeniem producenci win, we Włoszech producenci serów na przykład. I oni skutecznie są w stanie walczyć o swoje prawa, bo razem stanowią siłę.
   Natomiast w Polsce sieroty po komunie zrobiły z tego skutecznego narzędzia cyrk z małpami i tyle. To jest wina mentalności postPGR i już się zmienia, patrząc na to co robi np. agro-unia, choć do standardów zachodnich to nam jeszcze dużo brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @SupreminTHC U mnie też tak było dopóki ktoś nie podj%?#ł rolnika , że zakłóca spokój I przestał przyjeżdżać. Ludzie ( nie wszystcy). którzy się wyprowadzają z dużych miast na bliską prowincję myślą,że tu będzie oaza spokoju. Przeszkadzają im krowy , kury, smród obornika, traktor, który pracuje od rana albo w niedzielę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: kto mówił o ziemniakach? Mowie o całej spożywce. Gdyby podpisali umowy z kurierami inpostem itp to nie był by taki głupi pomysł wystarczy pomyśleć i to dopracować.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem drobni przedsiębiorcy mogą się skrzyknąć i założyć wspólną sieć sklepów, dzięki czemu mogli by negocjować lepsze ceny zakupu towarów, dlaczego tego nie robią?

   @91pablo: drobny przedsiębiorca nie dysponuje takim kapitałem i dotacjami jak rolnik to na początek ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @m2dman: ziemniaki inpostem? Jaki procent tak sprzedadzą? Poza tym rodziny kupują wtedy kiedy potrzeba spore zakupy, do tego ciężko zaplanować kiedy sie skończy. Jaknkestes singlem to latwo cibprzychodzi taka teoria.

 •  

  pokaż komentarz

  Coraz więcej rolników zaczyna szukać klientów wśród konsumentów bezpośrednich, głównie za pomocą internetu. Ja bym mu te 15kg ziemniaka za 20 zł wziął od ręki, pewnie jakby zebrać jeszcze z 20 takich osób jak ja to by nie miał połowy tego samochodu.

  •  

   pokaż komentarz

   tsk jest, gdy rolnicy są rozdrobieni i nie wyrażają chęci zrzeszania się

   @h225m: Zaraz na ciebie naskoczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze jak mówię że rolnicy to debile bo nie mogą się zorganizować to na mnie naskakują ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   A prawda jest taka że tylko duzi gracze przetrwają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurakamisa: Tam nie ma rolników. To są handlarze którzy towar kupili pewnie poza polską, rolnik już dawno swój towar sprzedał, zresztą jak ziemniak leżał tak długo to jeszcze poleży.

   Ale fakt rolnicy nie potrafią się zoorganizować i często nie potrafią korzystać z tego co mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurakamisa: @h225m ... gdyby tylko tak powstaly Narodowe Gospodarstwa Rolne (NGR-y) ktore by zrzeszaly rolnikow...? Dlaczego nikt o tym wczesniej nie pomyslal ?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   A tak na serio jak ktos chce produkowac masowke niech to robi na duzym areale. Jak ktos chce robic kraftowe ziemiaki na malym niech to robi, trzeba zmodernizowac lancuchy dostaw. Zapewniam ze zbyt jest na pierwsze i drugie. Lancuchy dostaw sa nastawione na optimalizacje kosztow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nietak_nietak: optymalizacje wlasnych kosztow, nie kosztow konsumenta. Dlatego rolnik dostaje grosze za plony a konsument potem placi 1000% tego w sklepie.

   Problem zrzeszenia sie rolnikow nie dotyczy ich kosztow wlasnych, ale posrednikow, ktorzy slabosc rolnikow wykorzystuja. Zaznaczam - moim zdaniem winni sa tu tylko rolnicy. Na strajki moga sie zorganizowsc to dlaczego nie moga spoldzielni w celu wspolnego negocjowania cen?

   Oczywiscie do ognia dodaja nieuczciwe praktyki sklepow jak np biedra ktora oznacza importowane produkty jako polskie, ale to jest zupelnie inny temat

  •  

   pokaż komentarz

   gdyby tylko tak powstaly Narodowe Gospodarstwa Rolne (NGR-y) ktore by zrzeszaly rolnikow...? Dlaczego nikt o tym wczesniej nie pomyslal ?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   @Nietak_nietak: Akurat np PGRy gdyby były własnością prywatną radziłyby sobie lepiej niż dzisiejsze małe gospodarstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Football news:

Three Barca players under the age of 19 have scored in La Liga this season. This is a tournament record
Mbappe has scored 7 goals in his last 4 matches
Andrea Pirlo: Juventus started 20 minutes late. But I liked the reaction of the team
Ronald Koeman: There are no excuses at Barca for playing young people. So it is even more pleasant to win
Federico Chiesa: For Juventus, every match is now like a final: in Serie A, in the Champions League and in the Cup
Juventus is 1 point behind Milan and 7 points behind Inter. The teams have 25 matches each
Moriba scored for Barca in La Liga in 18 years and 46 days. Only Messi, Fati, Pedri and Krkic have done it before