Poland

Dalsze potyczki z wadliwą, nową Skodą.

pokaż komentarz

@projektant_doktorant: tutaj właściciel pojazdu popełnił błąd, który prawnicy kochają a mianowicie w reklamacji nie powołał się na rękojmię wynikającą KC (w założeniu, że jest to auto na osobę prywatna a nie na firmę).
KC znacznie bardziej restrykcyjnie broni prawa klienta. A błąd, ponieważ zgłaszając "reklamację" salon, ASO i VAG mógł uznać, że klient powołuje się na zapisy gwarancji pojazdu a nie na rękojmię wynikającą z KC.

Wszystkie dotychczasowe reklamacje pewnie były rozpatrywane w toku gwarancji, gdzie Gwarant (w wypadku VAG Gwarantem jest salon and VAG) może mieć inne obowiązki względem właściciela pojazdu.

W wypadku jakby wszystko było rozpatrywane o przepisy CK dotyczące rękojmi, to wtedy klient ma więcej praw względem sprzedającego (salonu), wliczając w to prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży, jeżeli salon/serwis nie umiałby rozwiązać problemu z wadą istotną. A brak dźwięku lub problemy z systemem bezpieczeństwa można uznać za wadę istotną.

Z fartem i teraz polecam zgłaszać wszystko pisemnie jako ŻĄDANIE NAPRAWY Z TYTUŁU RĘKOJMI, z powołanie się na stosowne przepisy KC.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7