Poland

Czy AMANTADYNA działa?

 •  

  pokaż komentarz

  @MxS89:
  Z drugiej strony są też badania że starsze osoby które brały amantadynę jako lek przechodziły Covid znacznie łagodniej niż ich rówieśnicy.

  Problem z badaniami nad amantadyną jest taki że to nie jest lek który podajemy w trudnych prawie beznadziejnych przypadkach, a przy początku objawów, przy chorobie takiej jak Covid która często przebiega bezobjawowo aby to badanie miało sens statystycznie należałoby przebadać bardzo duże grupy osób, bo przy mniejszej liczbie to i może wyjść że czosnek i cebula działają nalepiej.


  Znalezienie grupy ludzi chorych na Covid na początku objawów którym podajemy preparat po którym nie wiemy czy się pogorszy, czy polepszy, to nie takie hop siup, tym bardziej że u nas badania kliniczne to raczej sci-fi...

  Stąd póki co najlepszą wskazówką są osobe zarażone które po prostu biorą amantadynę jako lek i przebieg zarażenia względem rówieśników którzy tego leku nie biorą.

  @jozek-lobuzek:


  Problem jest taki że przeprowadzenie takiego badania jest skrajnie trudne, a druga kwestia że zupełnie nie wspomniano o osobach chorych które amantadynę biorą jako normalny lek i o przebiegu Covid w tych przypadkach - co daje uzasadnienie jej działania.

 • Football news:

  Gladbach midfielder Neuhaus would like to move to Liverpool, his compensation is 40 million euros. Bayern are unlikely to fight for a player
  Sampaoli took charge of Marseille. Contract - until 2023
  Carlos Bianchi: PSG can score 5-6 goals for Barca in the second leg of the Champions League
  Director of Shakhtar Srna about Roma in the 1/8 finals of the Europa League: Chances 50-50
  Eintracht's forward Silva scored his 19th Bundesliga goal. Lewandowski has 26 goals, Holand has 17
  Andrea Pirlo: In the Champions League, the ball flies twice as fast as in Serie A. We need to adapt
  Ramos will extend his contract with Real Madrid until 2023. Salary - 12 million euros