Poland

Czarnek daje szkołę

Minister ostrzegł, że nie ma jego zgody na przenikanie do szkół wyższych, do szkolnictwa średniego i podstawowego „dyktatury poglądów lewicowo-liberalnych, wręcz totalitarnych”.

Jako przeciwnik dyktatury i totalitaryzmu Czarnek zapowiada „uwolnienie polskich nauk humanistycznych od poprawności politycznej i lewicowo-liberalnych nurtów”, którego dokona poprzez zasadniczą reformę podręczników, będących największym mankamentem dzisiejszej oświaty.

Jerzy Baczyński: Iga, Pan Czarnek i czarne dziury

Treści zbyt obszerne

„Potrzeba absolutnie pilnego przeglądu podręczników” – informuje Czarnek, który już po kilku dniach urzędowania zorientował się, że treści zawarte w lewicowo-liberalnych podręcznikach „są zbyt obszerne”, dlatego uczenie się z tych podręczników to nieporozumienie.

Jarosław Kaczyński zapowiedział stworzenie nowego Polaka i zgadzam się z Czarnkiem, że obszerne treści w podręcznikach nie będą temu Polakowi do niczego potrzebne. Możliwe, że zbędne okażą się również same podręczniki, a postulowanemu przez PiS Polakowi w zupełności wystarczą ustne przekazy katechetów i osobiste przemyślenia ministra Czarnka zawarte w jego wykładach oraz rozporządzenia, jakie będzie wydawał.

Dzięki temu materiał do opanowania nie będzie przeładowany, a szkoła – jak zapewnia Czarnek – będzie się mogła skupić na uczeniu rzeczy najważniejszych, czyli tego, „skąd jesteśmy, skąd przychodzimy i dzięki komu żyjemy w wolnym kraju”. Przyswojenie sobie tej wiedzy nie powinno być trudne; kim jest i skąd przyszedł Czarnek, mniej więcej wiadomo, zaś aby dowiedzieć się, dzięki komu kraj jest wolny i możemy w nim godnie żyć, nie trzeba nawet chodzić do szkoły – informacje na ten temat bez trudu uzyskamy, słuchając przemówień prezydenta Dudy, mszy w kościele albo red. Holeckiej w TVP.

Czytaj też: Czy w planach rządu jest stworzenie nowej Polski

A od podręczników ważniejsza ustawa

Z czasem jakieś nowe, nieliberalno-lewicowe podręczniki zostaną pewnie napisane. Jestem pewien, że zgodnie z zapowiedzią ministra Czarnka będą zawierały treści niezbyt obszerne. Niewykluczone, że w ramach odchodzenia od poprawności politycznej minister Czarnek zaproponuje osobne podręczniki dla kobiet.

Byłyby one jeszcze mniej obszerne niż te dla mężczyzn, gdyż – jak zapewnia Czarnek – kobiety nie są mężczyznami, więc zamiast skupiać się na rozumieniu treści podręczników, powinny się skupić na robieniu tego, do czego Bóg je powołał. A Bóg (którego przedstawicielem jest w rządzie PiS Czarnek) nie powołał kobiet do kształcenia, tylko do rodzenia dzieci i uszkodzonych płodów, do czego bardziej od podręczników potrzebna jest nowa ustawa antyaborcyjna.

Czytaj też: Chybione pretensje posła Czarnka

Football news:

Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there
Pioli on 4:2 with Celtic: Milan did not lose their head at 0:2 and continued to play as a team
Messi will be at PSG next year. RMC Sport journalist on Barca forward
Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona