Poland

Coraz więcej pozwów za lockdown. Skarb Państwa może to kosztować dziesiątki mld

pokaż komentarz

@wyk00p: @anisek:

Z jednej strony brak kasy może być gwoździem do trumny dla PIS bo ich elektora dopiero gdy poczuje w portfelu, że walka z tęczą nie jest tego warta i zacznie marudzić a dodatkowo na górze zaczną się przepychanki bo trzeba będzie oszczędzać i mniej stołów do rozdania, więcej przepychanek.


Z drugiej, ich elektora i beneficjenci władzy, od spółek państwowych bo instytucje odczują to ostatni a zwykli ludzie pierwsi.

Jednak sprawiedliwość społeczna podpowiada mi, że tym ludziom należy się coś, Może nie 100% rekompensaty bo każdy biznes to ryzyko ale może chociaż reforma administracyjno- podatkowa luzująca im obciążenia.

Najlepsze jest to, że kasa już się kończy, ale wygląda na to, że do ciągną do końca kadencji pozostawiając następcom kraj w ruinie pod względem finansów i instytucjonalnym. O bałaganie prawnym nie wspominając. No bo nowy premier powinien opublikować wyrok TK jeżeli Morawiecki tego nie zrobi? Czy wyrok TK jest ważny jeżeli wcześniej Szydło nie opublikowała wcześniejszego wyroku o ustawie o TK? Masakra.

ZUS mówi, że kasy starczy gdzieś do 2025. Akurat, Jeżeli nie przyjdzie jakiś kryzys, pis dokończy swe dzieło i zdąży posprzątać tak, aby winnych nie było.

Football news:

Bruno is 1-0 for 7 games against the big Six this season in the Premier League. He scored only for Tottenham (1-6)
Antonio Conte: Inter were 15 points behind Juve before I arrived. We are developing
Zinedine Zidane: Real Madrid are good, they have regained their confidence. With Sociedad, we must play as we know how
Mourinho on 4-0 with Burnley: The victory was needed for the sake of the smiles of the Tottenham players. Happy with Bale
Bale after Burnley double: My form is coming back. We must work hard and not talk nonsense
Golovin scores points every 32 minutes in 2021 - best result in Ligue 1
Beckham on Messi and Ronaldo: These are the players we want to sign at Inter Miami