Poland

Choinka płonie w 5 sekund. Ubezpiecz się!

Te właśnie urządzenia mogą powodować tragiczne w skutkach pożary, a ogień w krótkim czasie może zabrać dobytek całego życia. Statystki strażaków za ubiegły rok pokazują, że do pożarów częściej dochodzi w domach jednorodzinnych, ale bloki wcale nie są wolne od tego typu tragedii. Najczęściej do pożarów nieruchomości mieszkalnych dochodzi w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najbardziej dramatyczne w skutkach są pożary wybuchające nocą. Później dochodzi do ich dostrzeżenia, później do akcji rusza straż pożarna, pochłaniają także więcej ofiar śmiertelnych.

Pół minuty i płonie cały pokój

Jeśli już używamy zewnętrznych źródeł ciepła, róbmy to z głową. Muszą być w pełni sprawne! Nie stawiajmy ich blisko przedmiotów łatwopalnych tj. jak firany, zasłony, meble, a w okresie świątecznych stroiki czy choinki.  Podobnie rzecz ma się ze świecami, które tworzą świąteczny nastrój, ale mogą być również wielkim zagrożeniem. Są przecież otwartym źródłem ognia. Niebezpieczne mogą też być lampki choinkowe. Spięcie w instalacji choinkowych światełek powoduje iskrę, która zaprósza ogień. Strażacy wyliczyli, że ta zaczyna się wspinać na świąteczne drzewko po zaledwie jednej sekundzie. Pięć sekund później pali się cała choinka. W mniej niż 20 palą się krzesła, stoły, dywany. Pół minuty wystarczy, by paliło się w całym pokoju. A przecież do tego wszystkiego wcale nie musi dojść w twoim mieszkaniu. Pożar może pojawić się u sąsiadów, których akurat nie będzie w domu i nikt nie będzie mógł zareagować natychmiast. Ogień nie zna granic mieszkania.

Pomyśl o ubezpieczeniu

Właśnie dlatego poza przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa pożarowego należy się też ubezpieczać. Polisa LINK4 Dom w wariancie all risk (od wszelkich ryzyk) zabezpieczy dom lub mieszkanie nie tylko przed konwencjami pożarów, ale też m.in. zalań przez osoby trzecie, powodzi, deszczów nawalnych, eksplozji, osunięć ziemi, huraganów, naporu śnieg. Od ochronę wzięte zostanie zarówno mienie nieruchome, jak ściany, pakiety, glazura, dach, ale też ruchome. W tym dobytek, m. in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD. Ubezpieczenie od wszelkich ryzyku to też w LINK4 OC w życiu prywatnym. Sprawi, że ubezpieczony nie będzie musiał ponosić kosztów szkody, którą nieumyślnie wyrządzi innym on sam lub któryś z jego domowników.

Więcej szczegółów o polisie LINK4 Dom na stronie www.link4.pl. Można tam też zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, limitami oraz wyłączeniami. Przez stronę internetową można także kupić polisę. Do dyspozycji jest też numer telefonu 22 444 44 44 oraz współpracujący z LINK4 agenci.

Materiał promocyjny LINK4

Advertisement

Football news:

The minges can come in the start of Barca vs Elche. Desta has a muscle injury
West Ham are ready to extend the contract with Moyes. The club is 7th in the Premier League
Kovac on Golovin's 2 assists: I am very happy with his performance
Benteke could move from Crystal Palace to West Brom
En-Nesiri is the 1st Sevilla player in 81 years to score a hat-trick in 2 consecutive La Liga home games
Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game
Benzema is about 4:1 with alavesa: a Good game is important for confidence. After a tough week, Real Madrid are on the right track