Poland

Chiński sposób na ograniczenie prędkości

pokaż komentarz

@BajerOp:
Na swoim osiedlu mam 3 typy progów zwalniających:

Najstarsze, asfaltowane (jakby wbudowane w drogę) - najlepsze, ale i najdłuższe (na oko 1,5m) oraz pewnie najwyższe (sięgają niemal wysokości wysokiego krawężnika). Spokojnie można 20-30 km/h jechać. Więcej pojedziesz, to zderzakiem zaryjesz, ale ogólnie najlepiej się nimi przejeżdża, bo nie czuć ich przy 20 km/h poza podjechaniem/zjechaniem. Coś takiego, ale ten wygląda na całkowicie płaski https://www.tuwroclaw.com/htimg/display/galbig3/?relativePath=news/36754/progi-zdium_59eeed320ebab3_50150533.jpg

Takie nowocześniejsze, mocowane do istniejącej drogi, ale mają już z 15 lat. Nie są długie, wiecie doskonale, jakie to małe. Dopasowane są do normalnej 20-30 km/h jazdy, niestety nietrwałe, kilka razy były wymieniane, na szczęście na takie same.

Najnowsze - najgorsze, wizualnie podobne do tych wyżej. Ograniczenie do 20 km/h, ale biada tym, którzy taką prędkością przejadą. Trzeba się niemal przy nich zatrzymać, bo przejechać więcej niż 5-10 km/h to daje w kość zawieszeniu. Na oko wyglądają na najkrótsze, a jednocześnie są dość wysokie, stąd pewnie ciężko po nich przejechać tymi znakowymi 20 km/h. (teraz czytam na temat progów i prawdopodobnie łosie z wydziału dróg kazali zamontować próg podrzutowy (stosowany do dróg o dużym natężeniu ruchu) na drogę osiedlową z małym ruchem lokalnym zamiast progu zwalniającego ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally