Poland

Chcę z powrotem moją płeć! – Osoby transpłciowe, które żałują zmiany płci PL

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem, czemu zmieniamy płec osobom z zaburzeniem tożsamości, a nie dajemy armii tym, ktorzy czują sie Napoleonami i nie pozwalamy im ruszac na Moskwę. Ja rozumiem, że ci ludzie cierpia, ale zmiana płci to ne remedium ta ich przypadłość.

  •  

   pokaż komentarz

   @thomeq: ale zaraz zaraz, jedno to zaburzenia tożsamości płciowej, a inne to pokręcona psychika. Problem w tym, że w aktualnej dobie poprawności politycznej nikt nie kwestionuje tego że ktoś się czuje kobietą, nie daje mu się "czasu na przemyślenie". Co więcej jak się od razu na to nie przystanei to zaraz się zostaje CISGender Transphobic White Male. Bo zaburzenia tożsamości płciowej to fakt, ale to nie oznacza że jest to tyle osób ile dzisiaj się diagnozuje Wiele osób ma po prostu problemy, brak zrozumienia, wykluczenie społeczne i nagle ktoś ich przygarnia i sami zaczynają w to wierzyć. Tylko w pewnym momencie to nie wystarcza i nagle się okazuje że sami (bo to jednak z własnej incijatywy) się skrzywdziliśmy. Tutaj można byłoby kwestionować "ale to był jego wybór" - owszem, ale tak samo samobójców się odwodzi od samobójstwa, tak samo powinno odwodzić osoby od nonszalanckiej zmiany płci bez obserwacji i to zapewne co najmniej rocznej lub więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki: co do zabrzenia tożsamości płciowej - jesli dobrze Cie rozumiem, to nie kwestionujesz tego, ze to po prostu (skracajac) wadliwie dzialajaca czesc mozgu. Nie rozumiem, czemu sie ja leczy zmieniajac plec - jest zaburzenie polegajace na tym, ze czlowiek uwaza, ze jego reka nie jest jego - ale przeciez mu sie tej reki nie ucina zeby go 'wyleczyc'.

   Co do tezy (jesli ja dobrze zrozumialem), ze sa ludzie, ktorzy zaczynaja sadzic, ze nie sa takiej plci jakiej sa pod wplywem srodowiska to hmm.. nie wypowiem sie, ale wiesz, ze ocierasz sie o teze, ze adoptowane dziecko dwoch gejow tez przez wychowanie moze miec takie (nabyte) sklonnosci?

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki dobrze napisane, część tych osób zdecydowanie można porównać do anoreksji, gdzie zamiastac leczyć, by się zmuszało innych do akceptacji tego wyglądu i sytuacji chorego. Ale obecne jakakolwiek inna chęć pomocy niż "Masz tu hormony, a tego penisa za moment odetniemy", jest postrzegane jako atak i transfobia.
   A potem zmieniają płeć, przez jakiś czas jest lepiej, ale choroba powraca i "nowej plci" też nie akceptują. A ciało bezpowrotnie zniszczone. Zostaje tylko samobuj..

  •  

   pokaż komentarz

   @thomeq: czemu nie leczyć takiego delikwenta, by pisał prawą? Na takiej samej zasadzie jak chcesz leczyć tych, którzy źle się czują ze swoją płcią fizyczną?

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru: bo to nie jest problem psychiczny tylko cecha? Bo nie powoduje zadnych problemow u tej osoby.
   Jak pisalem wyzej sa rozne tego typu schorzenia (syndrom obcej reki na przyklad) i nie leczymy ich podobnie jak zaburzenie polegajace na tym, ze czlowiek uważa, ze jest inne płci (w tym wypadku amputując mu te reke).

  •  

   pokaż komentarz

   @thomeq: wariant niezgodności płci mózgu z ciałem też można by nazwać cechą. Są ludzie, którzy tak żyją.
   A leczyć to możemy terapią konwersyjną, chyba że wiesz gdzie w mózgu operować, by taki ktoś poczuł się inną płcią.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru: NIe jest cecha. Chyba, ze cecha nazwiesz to, ze ktos sie czuje napoleonem. Leworecznosc nie powoduje cierpienia. Nie podwazam problemu tych osob, tylko sposob jego leczenia. I jak mi wskazesz jednopznacznie za pomoca badania mozgu kto czuje sie kobieta a kto mezczyzna to mozemy zaczac rozmawiac o zmianie plci (podpowiem, nie ma jednoznacznych badan - poza tym osoby o ktorych mowily czesto maja wieksza game zaburzen psychicznych - to tez moze byc pewnego rodzaju poszlaka). Dla mnei EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru: prawica, praworęczny, prawy, praworządny, prawomyślny vs lewica, leworęczny, dwie lewe ręce, lewus, lewizna, lewe interesy - nasz język sugeruje, że to co związane z prawą stroną jest dobre, a to co z lewą jest złe, ciekawe czy ma to wpływ na to, że w naszym kraju wygrywają partie prawicowe

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna

Football news:

Mbappe dancing on the table 🕺 Watch as PSG celebrate their semi-final exit with passion
Pochettino on reaching the semi-finals: It's all down to the PSG players. I missed the adrenaline
Manuel Neuer: Bayern should have played better in Munich. We missed a lot of chances
Hans-Dieter Flick: Bayern lacked the final touch in attack. Congratulations to PSG
PSG President: We have invested a lot in the club to win the Champions League. Neymar and Mbappe have no reason to leave
Tuchel about 0:1 with Porto: Maybe not the best game to watch. Chelsea deserved to win after 180 minutes
Neymar on reaching the 1/2 Champions League: We knocked out the winner of the tournament. Now PSG should always strive to reach the semi-finals