logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Cennik gier wydawanych w Polsce w 1997. Niektóre ceny były kosmiczne.

pokaż komentarz

@AlbertWesker: I dlatego też konsole nie bardzo chciały się przyjąć na polskim rynku, jeszcze przez całe lata byliśmy potęgą PC master race - głównie... z biedy. Konsole jako takie były drogie, gry na nie były cholernie drogie, ba, ciężko je było w sklepach dostać, piractwo było średnią opcją - bo zazwyczaj działały tylko różnej maści modchipy... które też były względnie drogie, niosąc do tego ryzyko fizycznego uszkodzenia sprzętu - a sam znam trzy przypadki osób, które wysłały konsole do jakiegoś "serwisu" istniejącego tylko na papierze, by potem tych konsol już nigdy nie odzyskać ;p

Komputery były znacznie bardziej "wielozadaniowe", nowa lub używana jednostka dobrej klasy była droższa od konsoli, zwłaszcza w komplecie z monitorem, ale zawsze można było starym naściemniać że to "do nauki" - no i piractwo było zajęciem znacznie tańszym i znacznie bezpieczniejszym dla sprzętu, w zasadzie wystarczył "kolega z nagrywarką" lub przejście się na słynne targi komputerowe. Pirackie wersje gier pecetowych dostać było bardzo łatwo, za niewielkie pieniądze - a nie ma co ukrywać, to właśnie łatwy dostęp do pirackich wersji gier komputerowych był jednym z głównych "motywatorów" do kupna sprzętu.

Sporo miało tu do gadania rozpowszechnienie dostępu do internetu - masz "kumpla z nagrywarką" i stałym łączem, masz praktycznie nieograniczony dostęp do całych bibliotek pirackich wersji oprogramowania. Ściągasz, nagrywasz na płytki - i można grać, z konsolami było dużo więcej pierdzielenia.

Pewną ironią losu jest fakt, że teraz trend się odwrócił - konsola jest zazwyczaj znacznie tańsza od komputera wysokiej klasy, ceny gier w zasadzie się zrównały, piractwo jest równie upierdliwe na konsolach jak i pecetach. Dogoniliśmy w tym względzie ten mityczny Zachód, to trzeba przyznać.

Themes
ICO