Poland

Browary mocno odczuły skutki pandemii. Domagają się sprzedaży przez Internet

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego nie ma sprzedaży przez net?
  @Trickster206: @IvanBarazniew: Państwo tworzy po pierwsze absurdalne i lokalnie interpretowane przez ludzi z PARPA prawo po czym traktują to jako okaze do DORŻNIĘCIA firm często rodzinnych wielopokoleniowych na podstawie tylko ich jakiejś wykładni. Nawet wyroki z innych części kraju cie nie bronią. Za to samo w innym powiecie możesz zbankrutować i być skazany a w innym nie.

  Sprzedawać można, ale nie jest to legalne.

  @Trickster206: Da się ale większość nie wie jak + to drogie w obsłudze bardzo + ta wyżej opisana paranoja i nagonka.

  wyobrażasz sobie wysyłkę np kilku browarów w paczce które się nie pobiją? Albo jaki jest koszt wysyłki tego.

  @maryan: @IvanBarazniew: Mogę ci pokazać kartony właśnie do wina - miałem klienta z amerykańskimi winami właśnie na sprzedaż online, organizowałem też oprócz e-commerce wszystkie te procesy wokół. Pakowanie i wysyłka. UPS ma swoje zalecenia w tym zakresie jak taki karton ma być skonstruowany, przeprowadzaliśmy stress testy - upuszczanie z wysokości na różne strony, przesyłka przez ileś sortowni przez cały kraji badanie tego co się stanie.

  bo nie ma w stu procentach pewnej możliwości weryfikacji wieku kupujących.

  @El_Polaco: A w sklepie fizycznym jak wejdzie żul przekupiony przez gimbów to tak samo nie.

  @El_Polaco: @raven4444: Jest tak że kupuje online zawsze osoba fizyczna konkretna, nawet jeśli zamawia firma. Później odbiorca musi być wylegitymowany wręcz. Masa pomniejszych rzeczy regulacyjnych itp przy czym większość firm sprzedających alko przez sieć realizuje to wybiórczo żeby nie być uciążliwym. Ale później sie zdarzają niestety dosłownie fale bankructw po nalotach PARPA. Od 2016 dołączyła się do wina online też ARR gdzie trzeba składać deklaracje o stanach magazynowych - początkowo wprowadzili to tak że jeszcze nigdzie przepisy nie były ogłoszone a oni już policjantów wysłali którzy ściągali grzywny!!! Celowo przez komisariaty żeby nie było ścieżek odwoławczych, rozpraw sądowych itp itd.


  Dramat. Mój klient wtedy na szczęśćie win jeszcze nie miał tylko były dopiero nadane z USA albo jeszcze w Urzędzie Celnym w Trójmieście i się z tego wykręciliśmy

 • Football news:

  Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
  Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
  Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
  Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
  Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
  Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there
  Pioli on 4:2 with Celtic: Milan did not lose their head at 0:2 and continued to play as a team