Poland

Biesłan: trzy dni września

pokaż komentarz

Drogi @boromeusz: , po pierwsze znajdź mi przykład zachodniej akcji antyterrorystycznej, gdzie islamiści biorą za zakładników 1k+ osób, a ta kończy się bez strat. Podpowiem, w przeciwieństwie do b. ZSRR (ot Budionnowsk czy właśnie Biesłan) tzw. świat zachodni takowych nie widział, podobnie większych VBIED.

Zwyczajnie nie posiada on regionów (zasadniczo pozbył się ich pół wieku temu ze względu na koszta ludzkie), gdzie większość wyznaje te bardziej radykalne odłamy religii/islamu. Wyobraź sobie np. Saarę czy East Midlands składające się w choć 20% z salafitów z Pakistanu, Arabii Saudyjskiej i Iraku, którzy chcą pomścić „braci w wierze” za 20 lat okupacji Iraku i naloty BSP. To nie jest 22-letni samotnik z nożem kuchennym, który Oplem Astrą albo Iveco Daily wjeżdża w spacerowiczów po konwersji przez internet albo dźga nożem turystów, a unieszkodliwia go przypadkowy polski emigrant albo ochroniarz restauracji (odpowiednio zamachy w UK i Danii).

Po drugie, to islamiści omyłkowo doprowadzili do inicjacji jednego z ładunków wybuchowych, wzniecając panikę wśród zakładników, a jeszcze wcześniej użyli RPG po nieudanej turze negocjacji. Zabili też miejscowego milicjanta i pracownika szkoły zanim przyjechały służby (opisane niegdyś w NTW).

Po trzecie, taka akcja z Charlie Hebdo, zaledwie 19 zakładników, można powiedzieć 1% skali ataków islamistów w Rosji, pamiętasz, jak się skończyło? A mogło być ich 100, mogli zająć muzeum czy szpital, wjechać VBIED pod stadion w czasie LM.

PS Ciężko znaleźć inne państwo obok Polski, które z sentymentem wspomina terroryzm czeczeński i zamachy islamistów z tego państwa. Najliczniejsza grupa dżihadi europejskich w szeregach al-Kaidy i PI w Syrii i Iraku to nieprzypadkowo Rosjanie, głównie narodowości czeczeńskiej, taraskiej, inguskiej czy krymskotureckiej, ot choćby niesławne Ajnad al-Kawkaz, a taki asz-Sziszani, zawodowy wojskowy, został 2 osobą po Bagdadim w Państwie Islamskim, jego nieformalnym ministrem obrony.

Football news:

Lacazette scored after a mistake by Robertson. The forward has 3 goals in 3 Premier League games
Roy Keane: for Solskjaer, the honeymoon at Manchester United is over, the pressure will grow. Need a trophy
Dembele was late for Barcelona training. Koeman demands to arrive at the base an hour before class
Chris Waddle: I Don't see Manchester City Winning the Premier League this season
Lewandowski and Kuizans laughed at rumors of a conflict in training
Kevin-Prince Boateng signed a contract with Monza Berlusconi until the end of the season
Ex-Manchester United player Raphael: van Gaal is one of the worst people I've worked with. I was told that he doesn't like Brazilians