Poland

Białoruś: Łapanka policyjna

 •  

  pokaż komentarz

  @Squatlifter: Bo polityka nie jest intuicyjna i ma mało wspólnego z logiką. Gdyby była, to po aneksji Krymu i wsparciu separatystów w Donbasie, Putin teoretycznie powinien świętować. Jednak te działania sprowadziły sankcje na Rosję, i całkowite zepsucie relacji z Ukrainą. Nie jestem jasnowidzem, ale gdyby Putin odpuścił Krym, Donbas to czy Ukraina po skierowaniu się bliżej USA i UE otrzymała by większe wsparcie finansowe niż teraz? Myślę, że wystarczyłoby ustalenie cen ropy i gazu na normalnej niesubsydiowanej wartości. W wyborach wygrałby prorosyjski miliarder i Ukraina wróciła by na swoje stare miejsce, a cena węglowodorów znów byłaby niska.

  Tak samo może być z Białorusią. Z informacji jakie płyną do nas z opozycyjnych mediów, większość Białorusinów jest przeciw Łukaszence, ale ma neutralny lub pozytywne (ze względu na relacje gospodarcze) nastawienie do Rosji.


  Im bardziej Putin będzie popierał Łukaszenkę gdy ten jest coraz bardziej nienawidzony, tym Białorusini coraz bardziej będą nieprzychylni Rosji.

  Rozwiązaniem dla Rosji, może być "usunięcie" Łukaszenki. Wilk syty (opozycja zadowolona) i owca cała (dobre relacje z Rosją). Spodziewam się więc herbatki z Polonem.

 • Football news:

  Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
  Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
  Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
  Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
  Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
  A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
  Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here