Poland

Bałwanek terrorysta

 •  

  pokaż komentarz

  on akurat jest najmniejszym trybem tej machiny

  @milo1000: takich "najmniejszych trybów" jest najwięcej, i to oni właśnie bezpośrednio są odpowiedzialni za to, co się [email protected]?$?a. Żaden wysoki komendant czy polityk samodzielnie nie pójdzie wlepiać mandatów pod pomnikiem czy restauracją, jak te najmniejsze trybiki odmówią wykonania rozkazu.

  A mogą, ba - w teorii nawet muszą - odmówić wykonania rozkazu. Mówi o tym wprost art. 58 ust. 2 ustawy o policji:

  Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.

  Jak dla mnie policjant, który nie odmawia wykonania bezprawnego rozkazu (czym łamie prawo) a następnie wykonuje ten rozkaz (czym znowu łamie prawo) nie zasługuje na ani troszkę współczucia czy zrozumienia, i powinien być (jak już pisokomuna się kiedyś skończy) dokładnie rozliczony, wydalony ze służby i skazany za przekroczenie uprawnień, łącznie z utratą wszystkich przywilejów.

  Porządni ludzie się tak nie zachowują, porządny człowiek nie tłumaczyłby się że musi zarabiać na rodzinę, bla bla bla, tylko poszukał innej pracy, gdzie nie musi pozbywać się godności i szacunku do samego siebie. Śmiem twierdzić, że obecnie ktokolwiek został w policji, po tylu latach łamania prawa na zawołanie karakana, ten nie zasługuje już na jakikolwiek szacunek.

 • Football news:

  Investing in solar energy, healthy food, and Weddings: A guide to Levandowski's immense business empire
  Paul Scholes: Tiago doesn't look like a player fit for Klopp. He would be more suitable for Manchester United
  Salah may be called up to the Egyptian national team to participate in the Olympics
  Fosu-Mensah tore up the crosses and was out for a few months. Manchester United sold him to Bayer Leverkusen in January
  Antonio Cassano: Does Conte understand that he is not Guardiola? Inter were just ridiculous in the Champions League
  Juve will win again if Ronaldo is not in the starting line-up. They need a quality centre-forward, they don't grow as a team. Ventola about Cristiano
  The head of the LGBT group of City fans: Burst into tears after scoring a goal in the match for the exit to the Premier League. I felt that after so many years of longing, we are rising