Poland

Auta Tesli mogą zagrażać bezpieczeństwu. 9,5 tysiąca samochodów do sprawdzenia i napraw

Kierowany przez Elona Muska koncern Tesla należy obecnie do najbardziej znanych producentów samochodów elektrycznych na świecie. Firma ma w swojej ofercie auta przeznaczone dla różnych segmentów rynku, wśród nich Model 3, S, X oraz Y.

9,5 tysiąca aut do naprawy

Spółka Tesla jest jednym z ulubieńców giełdy na Wall Street. W ciągu ostatniego roku akcje firmy lawinowo zyskują na wartości, w efekcie majątek Elona Muska wzrósł ostatnio do poziomu 128 mld dol. czyniąc tego biznesmena drugim najbogatszym człowiekiem na świecie.

Czytaj także: Tesla wprowadzi Model Ys. Będzie 7 miejsc zamiast pięciu

Elektryczne samochody Tesli, choć cieszą się rosnącą popularnością na rynku, nie są pozbawione wad. W przeszłości przykładem tego były m.in. przypadki samozapłonu tych pojazdów.

Teraz okazało się, że potencjalnych usterek można się spodziewać w kolejnych autach Tesli. Jak podaje przywoływana przez Reutersa amerykańska agencja rządowa Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) Tesla rozpoczęła akcję interwencyjnych testów i napraw ok. 9,5 tys. sztuk swoich samochodów wyprodukowanych od 2016 r. i sprzedanych użytkownikom w USA.

Sprawa dotyczy przede wszystkim Modelu X (z górą 9,1 tys. egzemplarzy), w których przy większych prędkościach może dojść do rozszczelnienia dachu. W tym wypadku Tesla przewiduje zbadanie stanu technicznego auta oraz wzmocnienie jego konstrukcji za pomocą dostępnych technologii.

Problem jest związany także z Modelem Y. Tutaj chodzi o możliwe wadliwe śruby odpowiedzialne za mocowanie przednich wahaczy, co w oczywisty sposób może zagrozić bezpieczeństwu kierowców i pasażerów.

Czytaj także: Elon Musk z wizją kolonizacji Marsa. Ludzkie bazy pod szklanymi kopułami

Football news:

Karavaev on the Eredivisie: The fans are used to goals. Even if the team lost 2:3, they are happy
Mourinho on Lampard's resignation: Football is cruel, especially modern
Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
Manchester United may loan Lingard to West Ham
Mourinho on the double Ntombela: He's very creative. One of those who knows how to sharpen the game
Atalanta and Sevilla have agreed on the transfer of Gomez. The midfielder will fly to Spain on Tuesday