Poland

Apple celowo spowalniał starsze iPhone'y. Kolejny duży pozew zbiorowy

 •  

  pokaż komentarz

  To chyba naturalne, skoro ich wymagania systemowo-hardwarowe są coraz większe.

  @DartNorbe:

  Pozew dotyczy właścicieli modeli: iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus lub SE z systemem iOS 12.2.1 lub nowszym,

  Akurat mam SE...z iOS 11 coś. Staram się nie aktualizować za często, chyba że wiem że nowa aktualizacja ma opinie stabilnej, nie zamulającej telefonu.


  Kupiłem jak była premiera...czyli ca 4 lata. Bateria miała czasami problemy wydolić i w ustawieniach baterii było info że wydajność będzie obniżona żeby mi telefonu już nie wyłączało jak będzie wielki pobór. Możliwe że właśnie ten pozew jest za to. Zrobili telefon, przedobrzyli i ratowali sytuację obniżaniem mocy obliczeniowej, żeby działało jako tako a się nie wyłączało bo wtedy straty mieliby jeszcze większe. Dodatkowo obniżyli cenę wymiany baterii.
  Telefon mi teraz leży nieużywany ale w planie wymiana baterii. Koniec końców fajny, mały, jakość wideo 4k super...no ale ta bateria :P

  https://www.theverge.com/2018/2/7/16984234/how-to-iphone-throttling-ios-11-3

  Co do naturalności zwiększania wymagań systemowo-hardwarowych. Jeżeli producent telefonu robi aktualizację, i po niej telefon zaczyna się zacinać, a wcześniej się nie zacinał, to uważam to za celowe działanie. Nie uwierzę że producent mógł takie coś przeoczyć.


  Tylko po co ma robić takie rzeczy jeżeli ma już podobny mechanizm postarzania, za który nikt go winił nie będzie:
  - dodawanie nowych funkcji do systemu..przykładowo obsługa AR, albo nowych bibliotek, z których mogą skorzystać deweloperzy. Ale żeby z nich skorzystać muszą podbić wersję swojej aplikacji tak, że wymagają od użytkowników aktualizacji, a to z powodu niekompatybilności ze starszymi telefonami, brakiem funkcji itd. No i nie ma zmiłuj. Nie działa aplikacja bankowa? Sorry. Zaktualizuj. Nie można jej nawet zaktualizować? Sorry, wina dewelopera aplikacji bankowej, kup nowy telefon :)

  I to jeszcze można uznać za naturalną kolej rzeczy. Jeżeli producent zrobi bubla a potem ratuje produkt wprowadzając throotling bo inaczej produkt będzie się wyłączał - za to mogą sypać się pozwy.

 • Football news:

  Fosu-Mensah tore up the crosses and was out for a few months. Manchester United sold him to Bayer Leverkusen in January
  Antonio Cassano: Does Conte understand that he is not Guardiola? Inter were just ridiculous in the Champions League
  Juve will win again if Ronaldo is not in the starting line-up. They need a quality centre-forward, they don't grow as a team. Ventola about Cristiano
  The head of the LGBT group of City fans: Burst into tears after scoring a goal in the match for the exit to the Premier League. I felt that after so many years of longing, we are rising
  Ibrahimovic and Mihajlovic will sing the song I am a tramp at the Sanremo Festival
  Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result
  Only Raul and Casillas were younger than Vinicius when they played their 100th match for Real Madrid