
Nauka zdalna
Wspó³czujê studentom korespondencyjnych zajêæ.
Wa¿ne s¹ potrzeby rynku pracy. Informacja z folderu jednej z niepublicznych uczelni: „Dostosowujemy kszta³cenie na naszej uczelni do potrzeb rynku pracy". Albo: „Dziêki wspó³pracy z praktykami nasza uczelnia w wiêkszym stopniu odzwierciedla aktualne zapotrzebowanie rynku pracy". Panel dyskusyjny na kongresie ekonomicznym: „Rynek pracy i edukacja". Debata na pañstwowej uczelni „uniwersytet dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy".
To kilka przyk³adów z ostatnich miesiêcy, których nie musia³em szczególnie gorliwie szukaæ w sieci.
Czytaj tak¿e: Studenci zalicz¹ zajêcia pracuj¹c na rzecz walki z koronawirusem
Obserwujê ten sposób funkcjonowania szkolnictwa wy¿szego z pewnym zdumieniem, nie bardzo mog¹c siê z tym pogodziæ. Nie by³em co prawda wiecznym studentem, uwin¹³em siê w piêæ regulaminowych lat ze studiami prawniczymi. Kiedy koñczy³em studia, w po³owie maja 1998 r. moja Alma Mater nie by³a zainteresowana potrzebami rynku pracy. Œmiem twierdziæ, ¿e nie...
Artyku³ dostêpny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostêp do treœci rp.pl ju¿ od 9,90 z³ za miesi¹c!
Wybierz najkorzystniejsz¹ ofertê i zyskaj dostêp do najwa¿niejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wy³¹cznie na rp.pl.
Dostêp do treœci rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treœci pochodz¹cych z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.