Poland

A Maybachem jadę tak...

pokaż komentarz

@wxx71: ponieważ wyżej czepiasz się trochę szczegółów, a przy tym mylisz się to nieco wyjaśnię:
1. nie wiem dokładnie jak systemy działają w X222, z pewnością można ograniczyć ich aktywność, choć znając MB raczej zawsze pozostają aktywne i w sytuacjach krytycznych działają (jest odwrotnie niż piszesz).
2. Lane Keep Assist (trzymanie na pasie) w najlepiej znanych mi autach (VAG) działa od około 60 km/h niezależnie od tempomatu (jakiegokolwiek) i działa w pełnym zakresie prędkości (w Volvo np działa do 130 km/h, choć ostatnio chyba to zmienili) i faktycznie dość mocno ingeruje (w nowej Insigni ingerencja była znacznie podatniejsza na "przełamanie"). Oczywiście można wyłączyć.
3. System monitorowania martwego pola np. w Skodzie "siłą" zatrzymuje kierującego na swoim pasie gdy wykryje możliwość kolizji (oczywiście można to przełamać, ale trzeba być debilem jak kierowca z filmu). Podejrzewam, że w zaawansowanym aucie premium także działa analogicznie.
4. AEB oznacza Autonomous Emergency Braking i występuje niezależnie od aktywnego tempomatu (np w Skodzie Fabii). Od 2022 ma być obowiązkowym systemem w autach sprzedawanych w UE.

Jeśli już mówimy o tych systemach to trochę problemem jest brak standaryzacji ich działania. Jeśli zmieniasz auta, albo jeździsz kilkoma, to w zasadzie nie masz pewności jak zareaguje auto w danej sytuacji. Dopiero po kilku-kilkunastu tysiącach km za kierownicą można jakoś nauczyć się kiedy zadziała właśnie np. AEB

Football news:

Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals
Leroy Sane: Pep teaches so that I started to hear the little man in my head