Poland

4F z pierwszym monobrandowym sklepem w Portugalii

OTCF rozpoczęło działalność w Portugalii w styczniu br. otwierając swoje biuro w Lizbonie. Kieruje nim Marcos Novais. 1 października  firma otworzyła pierwszy w tym kraju monobrandowy sklep w mieście Ponte de Sor.

- Naszym wyzwaniem jest dotarcie do  pierwszej dziesiątki  największych sieci sportowych w ciągu dziesięciu lat - mówi Novais. Celem jest otwarcie kolejnych pięciu sklepów w Portugalii w 2021 roku.  W Hiszpanii już rozpoczęto testy rynku z sieciami multibrandowymi i prowadzi negocjacje z centrum zakupowym w celu przyspieszenia ekspansji.

Uzupełnieniem sieci sklepów własnych i multibrandowych byłyby sklepy tymczasowe  w letnich destynacjach.  - Hiszpania jest dla nas wielkim wyzwaniem, a naszym celem jest bycie wysoce reprezentatywnym w tym kraju w przyszłym roku - wyjaśnia Novais.

Marka 4F to największy brand w grupie OTCF - generuje ponad połowę obrotów firmy, które w ubiegłym roku wyniosły około 400 mln euro. Firma posiada sieć 300 sklepów, z których 170 jest własnością, a reszta to sklepy franczyzowe. Ponadto 4F jest obecny w ponad tysiącu punktów sprzedaży w 42 krajach. Niedawno marka pojawiła się we Włoszech.

Obecnie firma produkuje swoją odzież w Polsce, Rumunii, na Węgrzech i w Turcji, a planuje rozpocząć produkcję w Portugalii. Grupa została założona w 1995 roku i zatrudnia ponad 2200 pracowników.

Football news:

We want to get to know you better - please complete this questionnaire and tell us what other sports media you read!
Pavel Zanozin: At Utkin and Maslachenko was a bit of a strained relationship. Vasya became the editor-in-chief of NTV-Plus, there was jealousy
Messi, de Jong and Busquets - in Barcelona's bid for the match against Osasuna
Klopp on Wijnaldum: I want him to stay. But nothing has been decided yet, everything is possible
I didn't see the greatness of Maradona at all. But I can't stop thinking about it
Carvajal will miss 4 matches of Real Madrid and plans to return to the Derby with Atletico
Messi always went a lot without the ball. Best of all, this problem was solved Guardiola