Poland

29 lat bezkarności - Ojciec Dyrektor i organy (nie)ścigania

pokaż komentarz

@balaboom:
Tak, ale wydaje mi się, ze służby, które trzymały kraj za mordę i miały ogromną siatkę, gdy komuna sypała się, zagrabili kasę bo mogli to robić bez pozostawiania śladu, i dali swoim podopiecznym mówiąc, róbcie co chcecie tylko nie wychylajcie się i morda w kubeł. On poszedł na teologię raczej z wyboru i dopiero na studiach go zwerbowano. Był z rozbitej rodziny, mało kontaktów z bliskimi, idealny kandydat.

@jarzyn86:


Jako jedyny duchowny na wikipedi ma adnotację, że brak źródła co do święceń. Twierdzi, że dostał świecenia w Niemczech. Obdzwoniono wszystkie diecezje, nikt go nie znał. Kiedyś na pytanie dziennikarza odpowiedział wymijająco, powiedział, że udostępni dokument, ale nigdy tego nie zrobił. Nikt nie potwierdza, że widział ten dokument.

Po studiach zmienił nazwisko, dostał paszport z wydziału, który obsługiwał tylko dygnitarzy partyjnych. Komuna się sypała, prawdopodobnie pojechał do Niemiec na przeczekanie. Pracował w klasztorze żeńskim xD oraz katolickim radiu, gdzie zrodził mu się pomysł.. Zarabiał grosze, Prawdopodobnie gdy tajne służby zatrudniające setki ludzi musiały się rozpaść dały furę siana każdemu na do widzenia na nowe życie.

Gdy wrócił do PL nie wiadomo ile miał kasy ale wiadomo, że zakupy sprzętu, które zrobił na start to była fortuna dla przeciętnego Polaka. Nie mógł tego zarobić w niemieckim radiu katolickim. Nie miał wtedy też wsparcia finansowego KK.

Na teologii ludzie świetnie uczą się technik socjologicznych aby paść owieczki a służby też mogły go przytrenować.


Chociaż nie wygląda na to jest raczej inteligentny, Za młodu wybrał Kościół, przygoda ze służbami nie wypaliła ale postanowił dalej realizować swoją ścieżkę.

Nie twierdzę, że donosił czy coś, ale dzisiejszy układ z PISem, który skupia ludzi związanych z komuną (tak, wbrew propagandzie do PIS a nie PO) jest bardzo wymowny.

Swojej tezy jestem pewien na 90%, mogę mylić się w szczegółach. Nie jest to moja teza, są dziennikarze piszący o tym.

Osobiście uważam, że to co robi Rydzyk to jest kradzież na wnuczka. Wyciąganie pieniędzy od biednych ludzi wykorzystując ich niską świadomość społeczną i religijność.

Football news:

Messi has 22 (18+4) points in 23 games for Barca in La Liga
Nemanja Matic: For Manchester United, every game is a final. We will lose points - it will be difficult to catch up with City
Fortune has issued a form in support of the pubs of Dusseldorf. It is stylized as a uniform of waiters
PSG wants to sign Messi, Depay, Wijnaldum, Alaba and Hyusay as free agents
Stefano Pioli: Milan must step on the gas. The match with Roma will be for 6 points
Guardiola about 2:1 with West Ham: City realized that a beautiful victory is not worth waiting for, after 15 minutes
Ter Stegen finished the warm-up ahead of schedule due to pain in his hand, but left in the start for Seville