Poland

23. kolejka ekstraklasy. Torpeda Błaszczykowskiego

To bya ciekawa kolejka: Legia rozbia Jagielloni, Piast wygra z Cracovi, Arka przebya drog z pieka do nieba, pity raz z rzdu zwyciya Wisa Krakw.

To, co stao si w Gdyni w cigu ostatnich 30 minut, zostanie zapamitane na dugo. Trener Arki, gdy jego zesp przegrywa z Rakowem 0:2, zdj z boiska dwch podstawowych zawodnikw: Michaa Nalep, ktry nie mia dobrego dnia, oraz irytujcego nieskutecznoci Macieja Jankowskiego. Pierwszy raz po kontuzji wszed byy pikarz Legii Micha Kopczyski i nagle wszystko si odmienio.

Najpierw gol 19-letniego Mateusza Myskiego, a w ostatnich dwch minutach dwa perfekcyjne strzay Marko Vejinovicia i Nemanji Mihajlovicia przyniosy Arce zwycistwo 3:2. Dla niej to moe by woda podana na pustyni.

W Gliwicach spotkay si druyny tak dobrze zorganizowane, e o adnym przypadku nie mogo by mowy. Micha Probierz i Waldemar Fornalik znaj si jak yse konie. Od pocztku wida byo, e o wyniku moe zadecydowa jeden bd. I tak byo. W pierwszej poowie przewag miaa Cracovia, w drugiej Piast. Jedynego gola z podania Bartosza Rymaniaka strzeli Sebastian Milewski.

Legia ostatnio wygrywaa przy azienkowskiej, ale czasami bardzo si przy tym mczya. Tym razem pokonaa Jagielloni w imponujcym stylu. Nawet przez chwil nie daa jej jakichkolwiek nadziei. 4:0 robi wraenie. Jose Kante strzeli dwa gole (wiosn ju cztery), a udany debiut mia Tomas Pekhart, ktry zdoby bramk w pierwszym wystpie. 30-letni Czech, ktry osiem lat temu w meczu z Polsk na Euro wszed na ostatnie trzy minuty z awki rezerwowych, ma zastpi Jarosawa Niezgod.

W Jagiellonii zadebiutowa Ariel Borysiuk, ale nie byo go wida. W czterech ostatnich meczach Jaga stracia dziesi bramek, a nie zdobya ani jednej.

Wisa Krakw odniosa pite zwycistwo z rzdu (2:0 z Koron). Bramka Jakuba Baszczykowskiego z rzutu wolnego bya jedn z najpikniejszych, jakie zdobyto w tym sezonie na boiskach ekstraklasy.