Poland

10 tys. zł kary za brak skrzynki na listy

pokaż komentarz

@KaelX: a jak już wypełnisz kartę do głosowania to będziesz musiał wyjść z domu i pójść do specjalnej skrzynki, która będzie ustawiona w Twojej dzielnicy (taka skrzynka komisja wyborcza) do której to skrzynki wrzucisz swoją kartę, oczywiście najpierw odstoisz swoje w kolejce do tej skrzynki.
Jak już wrzucisz swój głos razem z innymi głosami ludzi z Twojej okolicy, skrzynka zabrana będzie do Warszawy (w 24 godziny) i tam policzą wszystkie głosy.

Ciekawostki:


- Jest 16 tysięcy czerwonych skrzynek pocztowych w Polsce, których co oczywiste nie będzie można użyć, stąd konieczność postawienia nowych specjalnie dedykowanych skrzynek.
- Nikt tych skrzynek jeszcze nie robi. Generalnie Poczta Polska jeszcze nic nie robi w kwesti wyborów, mało tego, wiedzą dziś, że nie mają tylu pracowników, którzy mogliby obsłużyć całę te wybory nawet zawieszając inne usługi pocztowe na tydzień przed datą wyborów.
- Listonosz ma obowiązek doręczyć pakiet do głosowania do skrzynki. Będzie go musiał doręczyć, problemem jest to, że wiele ludzi nie ma skrzynek lub też ciężko jest "nie zostawić awizo". Listonosz zaś, zgodnie z tym co PiS chce przepchnąć, jeśli nie dostarczy to może podlegać karze grzywny.
- Listonosze już planują brać urlopy na żądanie w czasie tych "wyborów", Poczta już wie, że im tych urlopów odmówi i jak będzie trzeba to wykorzysta odpowiednią ustawę, która nakaże pocztowcom pracować.

Słuchałem dzisiaj wywiadu z przewodniczącym związku pocztowców, facet generalnie dał do zrozumienia, że ktoś jebnął durnym pomysłem bez jakichkolwiek konsultacji z nimi, co jest bardzo PiSowskie.

Football news:

Jorginho is Interesting to Bayern and PSG. Chelsea can trade him to Juve for Pjanic
Mourinho on transfers: I Would like Tottenham to be reasonable and not spend a lot of money
Mario will leave the Team after 30 June. The club was unable to extend the lease until the end of the season
PSG offered 55 million euros plus bonuses for Icardi. Inter wants 60 million without bonuses
Agent van Bergen: Zenit have not contacted me
Fans of Pilsen hung out in the car theater: watched the guest match, celebrated the restart and the victory
Players and coaches of the club from California call the fans every day: congratulations, advice and just chat. Very heartfelt!